Dziś I niedziela Wielkiego Postu i 1. Niedziela miesiąca, a zatem po sumie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

Gościmy Ks. Rafała Krawczyka, który posługuje wśród Ormian. Wspieramy Jego działalność misyjną ofiarami na tacę.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00. Ta będzie z udziałem zespołu muzycznego
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne „Wielkopostne 20-tki” z kazaniem tematycznym. W tym roku będziemy mówić o objawieniach Matki Bożej w Fatimie.

W środę przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy by wzorem w Waszym życiu była zawsze Matka Boża, by wypraszała potrzebne łaski, broniła przed złem i otaczała swoim macierzyńskim płaszczem opieki. Szczęść Boże!

Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będą mieć swoje spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodzice. Natomiast w kolejną niedzielę 19 marca na godz. 17.00 przyjedzie pan Jaroszewski, który szyje alby komunijne. Rodziców i dzieci zapraszamy do salki katechetycznej.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami” pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Tradycyjnie wesprzemy ich działalność misyjną ofiarami do puszek lub wysyłając sms na nr 72032 o treści „Misje”.

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zachęcamy do udziału w szóstej edycji Akcji „Opatrunek na Ratunek” polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres,  plaster, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Akcja potrwa do końca marca.

Małżonków, którzy w marcu będą obchodzić kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii czy w kancelarii.

Mamy do nabycia baranki wielkanocne, z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Caritas w cenie – 5 zł.