Jutro spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 18.30 w plebani.

W czwartek o 18.00 próba chóru dla altów i tenorów o 19.00 a dla pozostałych głosów w salce parafialnej. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w posługę modlitwy śpiewem w naszym chórze.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

Spotkanie Zakonu Rycerzy Jana Pawła II i kandydatów w najbliższy piątek o 17.30 prowadzą Drogę Krzyżową o 18.00 uczestniczą w Eucharystii a potem spotkanie Chorągwi na plebanii.

W piątek kolejne spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” o 19.00 w kościele na adoracji.

Próba scholii dziecięcej w sobotę o 11.00. w salce parafialnej. Zapraszamy do scholii dzieci, które chciałyby z radością modlić się śpiewem.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 24 do 27 marca. Poprowadzi je ks. Marian Halecki salezjanin, duszpasterz Wspólnoty Akademickiej „Petroklezja” w Płocku. Program rekolekcji umieszczony jest w gablotach parafialnych.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 12 marca (sobota) od godziny 10.00 w salce parafialnej. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

Prezydent Płocka zaapelował do mieszkańców miasta w sprawie pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy znajdują się w sytuacji wojny, a przede wszystkim dla potrzebujących mieszkańców Żytomierza, będącego naszym miastem partnerskim. Potrzebne są następujące towary:

  • produkty spożywcze (z długim terminem ważności)
  • artykuły higieniczne
  • środki czystości
  • środki opatrunkowe
  • profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji
  • latarki i baterie

Powyższe artykuły, produkty i sprzęt można przynosić do naszego kościoła i kancelarii. Dziś harcerki ZHR po Mszach św. o 9.30, 12.30 i 18.00 będą segregować produkty i gromadzić je w salkach parafialnych. do Urzędu Miasta.

Dziś na pierwszych Mszach św. Ukraińcy budujący nasz kościół będą chcieli do nas powiedzieć kilka słów.

Moi kochani potrzebne ciągle są: środki opatrunkowe, bandaże, leki przeciwbólowe, pieluchy jednorazowe, środki higieny osobistej dla kobiet, plastry opatrunkowe, sprzęt krótkofalarski, latarki, baterie, noktowizory i kamizelki kuloodporne. Kolejny transport wyruszy niebawem w głąb Ukrainy. Dowiezie je do konkretnych Ukraińców broniących swoich domów i rodzin najlepiej jak potrafią. Kopią okopy, robią koktajle Mołotowa, budują zasieki a nocą pełnią straż by służby i zwiad rosyjski i białoruski nie miał dostępu do informacji o ruchach wojsk. Kto coś może niech pomoże. Zbiórka w Parafii Świętego Krzyża codziennie od rana do 18.00. Proszę dzwonić domofonem.