Dziś druga niedziela Adwentu przeżywana w Kościele jako XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami do puszek wspieramy działalność misjonarzy.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 swoje spotkanie mają kandydaci do bierzmowania.

Zapraszamy na tradycyjne Adwentowe Dwudziestki. W tym roku omówimy, jak powinniśmy się przygotowywać do dobrego przeżycia Mszy św. Dziś jak powinniśmy przeżywać Liturgię słowa i Eucharystii.

Zapraszamy na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środę /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00 a w sobotę na godz. 8.00 /ze względu na rekolekcje/.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. mgr Łukasz Nowak, Kierownik Ośrodka Caritas DP w Popowie nad Bugiem. Proszę o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie oraz w naszej gazetce parafialnej.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Matka Boża zażyczyła sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe, obchodzono „Godzinę łaski dla świata”. Zapraszamy więc w tym dniu na wspólną modlitwę na godz. 12.00.

W czwartek, ze względu na Uroczystość Matki Bożej, oraz w piątek i sobotę – z racji rekolekcji – kancelaria nie będzie czynna. W ważnych sprawach proszę się zgłaszać do zakrystii przed czy po nabożeństwach.

Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 8. Przedstawiciele Akcji zebrali w sumie 2152,58 zł. Bóg zapłać za wsparcie.

Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w grudniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 18 grudnia, na sumie.

Opłatek można nabyć w pomieszczeniu pod chórem bądź w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są w całości przeznaczone na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o starszych sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do kościoła, i dostarczyć im opłatek.

Od dwóch tygodni trwają dalsze prace budowlane. Jest kontynuowana budowa ściany wewnętrznej lewej nawy do poziomu dachu. Następnie filary i ściany drugiej nawy.

Jutro rozpoczynamy Wizytę duszpasterską. Prosimy o zgłaszanie się rodzin zamieszkałych w nowopowstałych blokach, które życzą sobie, żeby ksiądz przyszedł z wizytą duszpasterską i poświęcił ich mieszkania. Prosimy, by podczas trwania kolędy korzystać ze spowiedzi przed Mszą św. lub podczas Adoracji.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Akcja Paczka”. W tym roku swoją pomoc pragną skierować do naszych Rodaków, którzy mieszkają na Ukrainie, w Żytomierzu. Dziś i w następną niedzielę, po wszystkich Mszach św., przeprowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Dziś można nabyć kartki świąteczne, które wykonały dzieci ze scholi podczas warsztatów plastycznych. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy działalność i wyjazdy scholi dziecięcej.

Są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: mała – 6 zł, a kula – 12 zł.