W środę (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji tzw. Święto Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane O 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00. Przed mszami będzie można nabyć kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji są formą podziękowania p. Andrzejowi Myzia naszemu zakrystianinowi za jego ofiarną służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Wszystkich zachęcamy do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2021” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2021”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.

Z przyczyn obiektywnych w tym roku komitet organizacyjny Orszaku Trzech Króli w Płocku, nie odchodząc od tradycji tego dnia, zaproponował płocczanom nową formę przeżycia tego wydarzenia. Spotkają się oni na Orszaku Kolędowym w parafii św. Stanisława Kostki 6 stycznia o godz. 11.20. Kolędowanie poprowadzi zespół Bosco Band. O godz. 12.00 Mszy św. z udziałem parafian, zgodnie z liczebnymi ograniczeniami, przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera. W spotkaniu będzie uczestniczył także biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Spotkanie to zainauguruje obchody 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Płocka, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca 1991 roku.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Na mszach odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Przedłużamy do 6 stycznia zgłoszenia na wizytę kolędową, którą najprawdopodobniej rozpoczniemy 18 stycznia o ile nie ulegną zmianie obostrzenia pandemiczne.