Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do wszystkich ludzi bez wyjątku. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. To także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Taca więc będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

6 stycznia przypada także 23 rocznica święceń biskupich Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Diecezji.

Nasz chór zapraszana dziś na koncert kolęd, który będzie po Mszy św. o godz. 18.00. Chce też wesprzeć Kasię, która jest po ciężkim wylewie i zbiera siły na bardzo długą rehabilitację. Można będzie wrzucić dowolny datek do puszki po koncercie lub wpłacić na konto Fundacji Światło zamieszczone na ulotkach leżących na stoliku z gazetami.

W przyszłą niedzielę zespół Moja Rodzina zapraszana na koncert kolęd i pastorałek zatytułowany: „W Świąteczny Czas”, który będzie podczas i po Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00.

Za tydzień III Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia i od poniedziałku rozpocznie się pierwsza część Okresu Zwykłego.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy, od poniedziałku do piątku, nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.

Podczas trwania kolędy kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast jest nieczynna.