Dziś II niedziela Wielkiego Postu obchodzona w Kościele jako Dzień, Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane dziś do puszek zostaną przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem dzieła pomocy Ad Gentes.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 – z udziałem zespołu muzycznego.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

Bierzmowanie będzie w naszej Parafii 13 kwietnia o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Proszę o zgłoszenie się osób, które zamówiły Msze św. na godziny popołudniowe w tym dniu.

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia o godz. 18.00, w płockiej Stanisławówce, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych a po niej rozpocznie się IV Bieg Pamięci. Natomiast 3 marca odbędą się obchody tego dnia w Bazylice katedralnej oraz przy pomniku Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich a na 23.00 zapraszam na wspólną adorację – czuwanie z Panem Jezusem w Ogrójcu; w piątek wyjazd do chorych do południa i spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową połączoną z Czuwaniem u Krzyża; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 wynagradzająca NSNMP a po niej Różaniec i medytacja; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

Jutro przypada dzień imienin J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego a we wtorek 2 rocznica Jego święceń biskupich. Natomiast w środę przypada dzień imienin J. E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o czcigodnych Solenizantach.

Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Benedyktynki z sierpeckiego klasztoru, które opowiedzą nam o swoim życiu i poproszą o wsparcie.

Dom Rekolekcyjny Studnia w Płocku zaprasza na weekendowe rekolekcje w dniach 9 – 11 marca, które poprowadzi o. Jordan Śliwiński. Temat: „Spowiedź – 5 problemów dużych i 5 problemów małych”. Szczegóły na plakacie i na stronie: www.studnia-rekolekcje.pl

4-letni Adaś Wielkopolski, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, prosi o pomoc, która umożliwi mu dalszą rehabilitację. Na stoliku z gazetami znajdziemy Nr KRS oraz szczegóły jak przekazać 1% podatku.