II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy działalność naszych misjonarzy.

Dziś przypada 3. Niedziela miesiąca a zatem na sumie będziemy modlić się w intencji jubilatów obchodzących w marcu rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa a ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

O godz. 16.00 będzie Msza Święta i spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego a za tydzień spotkanie dla Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

Wczoraj odbył się I Chóralny Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Udział wzięło 14 chórów: 13 z naszej diecezji a jeden z Torunia. Pierwsze miejsce i nagrodę Grand Prix zdobył chór z Parafii św. Wojciecha w Nasielsku. Nasz chór zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w organizację Festiwalu: Panu Jakubowi – naszemu Organiście – za pomysł zorganizowania takiego festiwalu i realizację; ks. Jarosławowi za przygotowania do Festiwalu i prowadzenie; chórowi parafialnemu za godne reprezentowanie Parafii; wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ciast i poczęstunku, zespołowi młodzieżowemu za niezłomną pracę podczas trwania Festiwalu; parafianinowi panu Jozefowi Bielickiemu za przekazanie obrazu św. Jana Pawła II na nagrodę Grand Prix; Biskupowi Płockiemu Piotrowi Liberze za ufundowanie nagrody pieniężnej; Radzie Osiedla Podolszyce Północ za ufundowanie ciepłego posiłku dla gości; Starostwu Powiatowemu za ufundowanie statuetek; Urzędowi Marszałkowskiemu za przekazanie nagród dla wszystkich chórów; Firmie Med-Jar za wsparcie finansowe; panu Andrzejowi oraz wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu brali udział w przygotowaniach, a nie sposób ich wszystkich wymienić. Serdecznie dziękujemy!

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W najbliższą środę, 20 marca o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza do naszej kaplicy na nabożeństwo Adoracji Krzyża. Zakończymy ją, oddając część relikwiom Krzyża Świętego.

W sobotę 23 marca wyrusza po raz kolejny Nocna Pielgrzymka ze Skępego do Obór pod przewodnictwem ks. Jarosława. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Parafia św. Benedykta w Płocku zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy w piątek 5 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00 z Radziwia do Soczewki przez Dobrzyków, Górki, Ciechomice, Grabinę, Łąck i Sendeń. Trasa liczy 33 kilometry. Więcej informacji i zapisy przez stronę www.edk.ogr.pl lub na stronie parafii www.parafiabenedykt.pl

Jest jeszcze kilka egzemplarzy modlitewnika „Chwalmy Pana przychodzącego w znaku Krzyża”.

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy Wielkanocne Dzieło Caritas.