Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy, by Matka Boża była zawsze wzorem w życiu, by wypraszała potrzebne łaski, broniła przed złem oraz by otaczała zawsze swoim macierzyńskim płaszczem opieki. Szczęść Boże!

II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami składanymi do puszki wspieramy działalność naszych misjonarzy.

/Na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00/ Gościmy dziś przedstawicieli Płockich Szkół Katolickich. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania i uzyskania bliższych informacji bezpośrednio od nauczycieli i uczniów.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W piątek dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 23 zakwalifikowało się do etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego a w sobotę chór, zespół i schola wzięły udział w eliminacjach rejonowych do 25. Sacrosongu Diecezji Płockiej i zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego.

Za tydzień będzie 3. Niedziela miesiąca z tej racji: 1) na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w marcu zawierali sakrament małżeństwa; 2) ofiary na tacę przeznaczymy na budowę naszego kościoła; 3) a po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie uczniów klas 4-tych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i ich Rodziców.

W sobotę 14 marca w naszej Parafii odbędzie się II Chóralny Festiwal Pieśni Wielkopostnej. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału jako słuchacze, a tych, którzy chcieliby pomóc w jak najlepszym przyjęciu gości lub zechcieliby wesprzeć organizację wydarzenia finansowo, proszeni są o zgłoszenie się do Pana Organisty lub ks. Jarosława. Niestety w tym roku odmówiono nam pomocy ze strony szkoły.

W lutym 37 rodzin – w kopertach bądź wpłacając na konto – ofiarowało na budowę kościoła 5705 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Są do nabycia baranki wielkanocne do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł.