Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki:
– z udziałem dzieci o 16:15
–  z udziałem dorosłych  o 17.30
– także w najbliższy piątek po Mszy św. o 18.00 Droga Krzyżowa dodatkowa przygotowana przez zespół „Solo Dios Basta”
Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o 17:30.

Dziś o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Poprowadzi je ks. Robert.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych tylko na prośbę telefoniczną. Spowiedź święta od 16.30. Szczególnie przypominamy dzieciom po pierwszej komunii i kandydatom do bierzmowania.

W sobotę o godzinie 8.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa, a po niej adoracja i różaniec święty.

Za tydzień w niedzielę kolejne „Czuwanie u Krzyża” o 19.00 pod hasłem: „Modlitwa o ducha odwagi w podejmowaniu życia, pokonywaniu lęku i samotności.” Będzie to również obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Uczestnictwo we Mszy Świętej niedzielnej dla przygotowujących się do tego sakramentu każdy wybiera sobie w sposób dowolny.

W tym roku 14 września będziemy obchodzić 30 rocznicę powstania naszej parafii. Zwracam się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu wystawy fotograficznej dokumentującej historię oraz duchowe i duszpasterskie przedsięwzięcia w naszej wspólnocie. Proszę więc o fotografie w wersji tradycyjnej lub elektronicznej przyniesione do zakrystii, które zostaną zeskanowane i oddane właścicielowi zdjęć. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie przygotować piękną prezentację dorobku duchowego i materialnego.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.

W miniony poniedziałek dobiegły końca tzw. „Msze kolędowe”. Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność wszystkim parafianom, którzy w nich uczestniczyli prosząc o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla siebie swoich rodzin, chorych i zmarłych. Dziękujemy również za złożone ofiary, które pokryły w całości budowę i montaż węzła cieplnego na plebanii. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane w kopertach na tacę, do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej oraz na parafialne konto. Niech dobry Bóg wam kochani wynagrodzi waszą troskę o nasze wspólne dobro jakim jest ta wspólnota parafialna. Zaangażowało się w to przedsięwzięcie 509 rodzin, nie licząc ponad 400 rodzin, które zaprosiły na indywidualną wizytę duszpasterską, która będzie miała miejsce na wiosnę. To wszystko daje niespełna 9,6 % wszystkich rodzin naszej parafii. Przyznajemy szczerze, że jest to sytuacja bardzo niepokojąca i rodząca wiele pytań. Z jakichś racji 90% rodzin naszej parafii nie uczestniczyła we Mszach kolędowych. Jedną z poważnych przyczyn z pewnością jest pandemia, ale czy tylko? Ta sytuacja domaga się staranniejszych przemyśleń i analizy.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: «Pan Jezus tej nocy, której został wydany» ustanowił Ofiarę eucharystyczną swojego Ciała i swojej Krwi. Słowa apostoła Pawła przypominają nam dramatyczne okoliczności, w jakich narodziła się Eucharystia. Zawiera ona niezatarty zapis męki i śmierci Pana. Nie jest tylko przywołaniem tego wydarzenia, lecz jego sakramentalnym uobecnieniem. Jest ofiarą Krzyża, która trwa przez wieki. Prawdę tę dobrze wyrażają słowa, jakimi w rycie łacińskim lud odpowiada na wypowiadaną przez kapłana aklamację: «Oto wielka tajemnica wiary» — «Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu!».