Jutro spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 18.45 w plebani.

We wtorek po mszy św. o godzinie 18.00 rozpoczynamy 9-dniową nowennę do Ducha Świętego przed rekolekcjami parafialnymi. Również na ołtarzu Jezusa Miłosiernego jest wyłożona lista osób, które chciałyby ofiarować w intencji ojca rekolekcjonisty i naszych rekolekcji post lub inne umartwienie np.: jeden dzień ofiarowany jako post dla: uszu (np. ograniczenie słuchania muzyki ), post dla ust (więcej milczenia niż mówieni lub mowa o dobrych stronach innych ludzi) post dla oczu ( np. mniej patrzenia w telefon, telewizor, internet). Wszystkie te duchowe umartwienia są po to by bardziej kochać i by rekolekcje przyniosły jak najobfitsze owoce.

Za tydzień w niedzielę 12 dzień miesiąca i modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Trwamy bowiem w nowennie przed 550 rocznicą objawień w Guadalupe. Obecnie 56 osób odprawia indywidualne 46 – dniowe rekolekcje „Zawierzenia pod płaszczem Maryi”.

Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Poprowadzi je ks. Łukasz Mastalerz salezjanin, proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Program rekolekcji umieszczony będzie w gablotach parafialnych i stronie internetowej.

Drogi Krzyżowe w piątki z udziałem dzieci o 16:15 a z udziałem dorosłych o 17.30.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:30.

Spotkanie rodziców i dzieci do pierwszej komunii w sobotę 18 marca o godz. 11.00 a dla rodziców i dzieci odnawiających przyrzeczenia chrztu świętego w niedzielę 19 marca o godzinie 16.00.

Przed ołtarzem znajduje się krzyż. Zachęcamy do adoracji Jezusa na krzyżu poprzez uklęknięcie lub ucałowanie, na nim bowiem zawisło zbawienie świata.

W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” i „Wojska Gedeona” o 19.00 w salach na plebani.

14 marca zapraszamy na Męski Różaniec o godz. 17.30 a po nim na Mszę św. i spotkanie w salce parafialnej.

7 marca we wtorek po Mszy św. o g. 18:00 zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca.

Sprawdzone zeszyty uczniów klas IV są do odebrania przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

W zakrystii można odbierać prenumeratę miesięcznika Różaniec.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 11 marca (sobota) od godziny 10.00 w salce parafialnej. Od 10:00 zapraszamy dzieci z klas trzecich z SP nr. 8 oraz dzieci z innych szkół. Natomiast na 12:30 trzecie klasy z SP nr. 23 oraz Cogito.

Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.00 w kościele a potem spotkanie w grupach w Zespole szkół nr 5.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.