Dziś przypada II niedziela zwykła obchodzona w Kościele jako 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

Rozpoczęły się ferie zimowe. Jest to czas odpoczynku od nauki ale pamiętajmy o Panu Bogu, o spotkaniu z Nim na modlitwie oraz Mszy św. niedzielnej. Podczas ferii w dni powszednie jest tylko Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 16.00 ks. Krzysztof zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie.

Dziś w trakcie wszystkich Mszy św. będzie można usłyszeć nasz młodzieżowy zespół muzyczny a po Mszach jego przedstawiciele będą zbierali do puszki dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone na kontynuację nagrań i wydanie płyty z piosenkami religijnymi. Niebawem na parafialnym Facebook’u pojawia sie efekty pierwszych wizyt w studiu nagraniowym.

Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w styczniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana za tydzień na sumie.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata a w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, Bp.

W środę 24 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się w naszej kaplicy koncert kolęd „Nasza kantyczka” w wykonaniu grupy teatralnej „Na przekór” Domu Pomocy Społecznej w Goślicach. Terapeutą i założycielem grupy jest nasza parafianka p. Roma Ludwicka a akompaniuje p. Kazimierz Chlebowski. Wykonawcy – ludzie ciężko poszkodowani przez los – będą bardzo szczęśliwi, jeśli zechcą ich Państwo wysłuchać.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej oraz Wydział do spraw Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków z okazji ich święta, a także ich dzieci, wnuków i prawnuków oraz wszystkich, którzy chcą się wspólnie modlić, na świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Dnia 21 stycznia br. (niedziela), o godz. 11.00, w kościele parafialnym parafii św. Jadwigi w Płocku, Ksiądz Biskup dr Mirosław Milewski będzie przewodniczył Mszy św. z dodatkowym nabożeństwem o Świętych Joachimie i Annie w intencji Babć i Dziadków. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka i okolic!

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast jest nieczynna. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 i Mszę św. o 7.00 lub 18.00.