Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości. Jak co roku, w tę właśnie niedzielę, kończymy rekolekcje. Oby ziarno słowa Bożego, rzucone w nasze serca przez Ojca Rekolekcjonistę, wydało jak najpiękniejszy owoc w naszym życiu codziennym. Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi za ten wspólnie spędzony czas i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask potrzebnych na co dzień. Ofiarami na tacę wspieramy Ojca Rekolekcjonistę, dziękując za podjęcie się trudu poprowadzenia rekolekcji.

Z racji 3. Niedzieli miesiąca na sumie, w sposób szczególny, będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w grudniu zawierali sakrament małżeństwa, natomiast – zgodnie z wolą Biskupów – szczególne odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkich małżonków, będzie w 1. Niedzielę po Bożym Narodzeniu – 30 grudnia – w święto Świętej Rodziny.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

Dziś, po Mszy św. o godz. 16.00, będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W czasie trwania rekolekcji po Mszach dziecięcych i młodzieżowych przedstawiciele scholi i zespołu rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne: kartki, bombki i stroiki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczą na wyjazd wakacyjny. Natomiast po 20-tkach będzie można także nabyć płytę nagraną przez nasz młodzieżowy zespól muzyczny z pieśniami i piosenkami religijnymi.

Pod chórem można nabyć opłatek, za który ofiary przeznaczymy na wykonanie dachu nad nawą główną naszego kościoła, oraz świece adwentowe Caritas z których dochód wspiera Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Noc konfesjonałów odbędzie się w Płockiej Farze w sobotę 22 grudnia od godz. 18.30 do 23.00. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii na Facebooku.

Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na nocną pielgrzymkę z Miedniewic do Niepokalanowa w każdą drugą sobotę miesiąca.