Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości – Jak co roku, w tę właśnie niedzielę, kończymy rekolekcje. Oby ziarno słowa Bożego, rzucone w nasze serca przez Ojca Rekolekcjonistę, wydało jak najpiękniejszy owoc w naszym życiu codziennym. Dziękujemy Księdzu Andrzejowi za ten wspólnie spędzony czas i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask potrzebnych na co dzień. Ofiarami na tacę wspieramy Ojca Rekolekcjonistę, dziękując za podjęcie się trudu poprowadzenia rekolekcji.

Z racji 3. Niedzieli miesiąca na sumie, w sposób szczególny, będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w grudniu zawierali sakrament małżeństwa, natomiast szczególne odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkich małżonków, będzie w 1. Niedzielę po Bożym Narodzeniu – 29 grudnia – w święto Świętej Rodziny.

Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci klas IV i ich Rodziców a po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Jak zwykle w Adwencie zapraszamy na Roraty na godz.00, tylko w środy /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00. W niedziele natomiast zapraszamy na adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 19.00 do 20.00.

W Płockiej Farze, w poniedziałek 23 grudnia, w godzinach od 18.30 do 23.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi.

Dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki, przekazał na biuletyn Caritas Polska, w którym znajdziemy sposoby pomocy osobom dotkniętym tragicznie przez los. Zaprasza też do wizyty na stronie uratujecie.pl. W gablocie natomiast znajdziemy plakat informujący o konkretnej pomocy udzielanej poprzez działania Caritas Polska.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Michał Ledzion skierował do nas apel dotyczący bezpieczeństwa osób starszych. Zachęcam do zapoznania się z nim. Jest w gablocie.