Przeżywamy Niedzielę Gaudete czyli Radości, o czym świadczy różowy kolor szat liturgicznych.

Dziś o godz. 14.00 zapraszamy do plebanii osoby dorosłe na pierwsze spotkanie wspólnoty wzrostu wiary.

Zgodnie z zapowiedzią tak jak w latach ubiegłych Akcja Katolicka będzie rozdawać paczki żywnościowe osobom starszym, których emerytura nie przekracza 1100 zł. Można je odebrać przy plebanii.

W zakrystii można zapisywać osoby chore na wizytę księdza z sakramentami w najbliższy poniedziałek.

Zapraszamy na roraty dla dorosłych codziennie o godzinie 7.00 a dzieci w środę i soboty o godz. 17.00.

W dniu wigilii Pasterki będą o godzinie 20.00 z udziałem dzieci oraz o 22.00 i 24.00.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które podarowały produkty żywnościowe dla potrzebujących. Bóg zapłać za serce i troskę o innych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie teatralnym z profesjonalnymi aktorami pt.: „Pasja”. Będą to zajęcia teatralne w ramach „Teatru Trzeciego”. Adresatami projektu są osoby od 14 roku życia wzwyż. Zapisy w zakrystii oraz przez maila na stronie parafialnej.

Serdecznie zapraszamy na pięciodniową Pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 04-3.05.2022r. Szczegółowy program w zakrystii lub kancelarii. Zapisy tylko do końca grudnia.

W terminie od 4 do 14 sierpnia 2022 roku planowana jest autokarowa pielgrzymka po sanktuariach Europy: Trewir szata Chrystusa, Luksemburg, Reims kaplica koronacyjna, Paryż: kaplica cudownego medalika, wzgórze Montmartre, Sacre Ceour, rejs statkiem po Sekwanie, cmentarz Pere Lachaise, Pałac Luksemburski, Pola Elizejskie, Wieża Eiflea, Lissieux, sanktuarium św. Tereski, Mont Saint Michel sanktuarium św. Michała Archanioła, Lourdes, zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadettą, La Salette, Ars- nawiedzenie sanktuarium św. Jana Marii Vianeya, Strassbourg. Szczegółowy program w zakrystii.

W pomieszczeniu przy wyjściu i w zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła oraz świece CARITAS kule i walce w cenie 12 i 6 złotych.

Przy wyjściu jest granatowa skrzynka synodalna związana z trwającym procesem synodalnym w całym kościele do której można na kartkach składać swoje propozycje i sugestie dotyczące działania naszej wspólnoty parafialnej.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.

Dziś dobiegają końca parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadził je o. Marcin Kowalewski klaretyn, proboszcz Parafii Św. Maksymiliana M. Kolbego. W tym miejscu dziękujemy Bogu za podarowany nam czas ku nawróceniu, które jest prawem codzienności a nie tylko świąt.

Dziękujemy o. Marcinowi za poprowadzenie nas ścieżkami adwentu ku Chrystusowi, do którego to spotkania przygotowują nas rzeczy ostateczne, cisza będąca owocem wyjścia na pustynię, życie zgodne z tym jak wierzę. Dziękujemy za wspólną modlitwę, pogodę ducha i Słowo Boże do nas skierowane.

Życzymy owocnego ratowania ludzi z ich przeróżnych, trudnych sytuacji, ale przede wszystkim z nieszczęścia grzechu, który sprowadza smutek i cierpienie. Niech Maryja duchowa przewodniczka w drodze do nieba która również toczy walkę ze złem tego świata będzie Matką Apostołów, a styl życia niech będzie szeroko otwarty na współpracę z innymi. Szczęść Boże ojcu i całej wspólnocie.