Dziś III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości. Kończymy rekolekcje. Oby ziarno słowa Bożego, tak pięknie ukazujące nam cnoty Boskie, a rzucone w nasze serca przez Ojca Rekolekcjonistę, wydało jak najpiękniejszy owoc w naszym życiu codziennym. Dziękujemy Księdzu Łukaszowi za ten wspólnie spędzony czas i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask potrzebnych w życiu osobistym i w posłudze duszpasterskiej. Ofiarami na tacę wspieramy Ojca Rekolekcjonistę, dziękując za podjęcie się trudu poprowadzenia rekolekcji.

Dziś na sumie modlimy się w intencji małżonków przeżywających kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa a po Mszy św. o godz. 16.00 swoje spotkanie mają dzieci komunijne i ich Rodzice.

W przyszłą niedzielę, 18 grudnia o godz. 16.00 będzie Msza Święta z katechezą dla Rodziców oraz dzieci klas 4 i 5-tych, przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Za tydzień zapraszamy na ostatnią Adwentową Dwudziestkę. Rozważymy jak powinniśmy przeżywać Obrzędy Komunii i zakończenia.

Zapraszamy na Mszę św. roratnią w dni powszednie na godz. 7.00, tylko w środę /ze względu na dzieci szkolne/ na godz. 17.00.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, we wtorek św. Łucji, a w środę św. Jana od Krzyża.

Akcja Katolicka zaprasza na Wigilię osoby starsze, samotne, bezdomne, będące w trudnych sytuacjach życiowych i dzieci tych rodzin, która odbędzie się 17 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 8. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w naszej kaplicy.

Opłatek można nabyć w pomieszczeniu pod chórem bądź w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać, za składane przy tej okazji ofiary na budowę naszego kościoła.

Harcerze z Obwodu Płockiego ZHR po raz kolejny włączyli się w ogólnopolski projekt „Paka dla Rodaka”, by pomóc naszym Rodakom z Żytomierza. Dziś jeszcze, po wszystkich Mszach św., prowadzą zbiórkę darów w postaci artykułów spożywczych, chemicznych, papierniczych, słodyczy, zabawek i książek. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych Rodaków.

Dziś, po Mszy św. o godz. 11.00, można nabyć kartki świąteczne, które wykonały dzieci ze scholi podczas warsztatów plastycznych, a po Mszy o 20.00 – lampiony i ozdoby świąteczne wykonane przez młodzież. Składając dobrowolną ofiarę wspieramy działalność tych grup parafialnych.

13 grudnia we wtorek o godz. 13.00 organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji „Warto być zdrowym” zapraszają do Sali parafialnej na bezpłatne spotkanie dotyczące skutecznego leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy oraz innych chorób. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z refundowanych porad oraz zabiegów. Zaproszenia na spotkanie znajdują się na stoliku z gazetami.

W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszej kaplicy XXIII Koncert Charytatywny z cyklu: „Padaj Dłoń” pt. „Przedświątecznie dla Hospicjum – z rodzinami i przyjaciółmi” w wykonaniu Kameralnego Chóru Akademickiego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku pod dyrekcją Małgorzaty Szpotańskiej. Podczas koncertu harcerze będą zbierać pieniądze, które przekażą Płockiemu Hospicjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Za tydzień będzie kolejne spotkanie z cyklu: „Czuwanie u Krzyża”, ale wyjątkowo o godz. 17.00, ze względu na koncert Chóru Akademickiego.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej, będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca a zatem ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła.

W listopadzie 50 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 9 725,00 zł.