Dziś III Niedziela Wielkanocna oraz X Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny, i drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Transmisja z centralnych uroczystości związanych z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, które odbędą się w Katedrze Wawelskiej, z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej, będzie w TVP1 oraz TVP INFO od godz. 10.00. Na stoliku z gazetami są karteczki z fragmentami Pisma św. do przeczytania i przemyślenia w domu. Jest to wyjątkowy dar. To Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma świętego. Wychodząc z kaplicy – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie wybrany losowo dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

W piątek, uczniowie klas 3. Gimnazjum przystąpili do sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękuję księdzu Krzysztofowi oraz wszystkim księżom i Panu katechecie, za przygotowanie młodzieży do godnego przeżycia tego jakże ważnego wydarzenia w ich życiu. Bardzo dziękuję również wszystkim, którzy zadbali o czystość naszej kaplicy na tę uroczystość. Dziękuję paniom: Arlecie Nawrockiej, Małgorzacie Kamińskiej i Magdalenie Wuszter oraz młodzieży: Jakubowi Dziurlikowskiemu, Bartoszowi Rutkowskiemu, Kamilowi Wojda, Wojciechowi Kozaneckiemu, Kubie Nawrockiemu, Janowi Przędzińskiemu i Mateuszowi Mikulskiemu. Dziękuję Panu Andrzejowi z rodziną. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie!

Na sumie będziemy się modlić w intencji małżonków, którzy w kwietniu zawierali sakrament małżeństwa. Z racji 3 niedzieli miesiąca ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła.

Po Mszy św. o godz. 16.00, będzie spotkanie dla Rodziców i dzieci klas 4-tych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego a za tydzień dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

W związku z Komuniami dzieci klas III proszę o zgłoszenie się do zakrystii kogoś z rodziny, która zamówiła Mszę św. na 13 maja na godz. 11.00.

W środę na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do sali parafialnej na film pt.: „Moja miłość”. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. To fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny. Zachęcamy szczególnie młodzież, ale i dorosłych także. W gablocie jest plakat.

Rejonowe spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będzie 19 kwietnia /czwartek/ w Płockiej Farze o godz. 18.00. Więcej szczegółów znajdziemy na plakacie.