Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”.

Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma świętego, każdy z nas wychodząc z kościoła weźmie ze stolika z gazetami wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanego koszyczka weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Mateusza i Księgi Syracha. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Dziś także obchodzimy Ogólnopolską Niedzielę Modlitwy za Kierowców. Pamiętajmy w naszych modlitwach również o kierowcach, a zatem w większości o nas samych.

W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą tradycyjnie uczcimy uczestnicząc w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

1 maja przypada Dzień Flagi a 3. maja 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Zachęcamy do wywieszenia flagi państwowej oraz papieskiej w te dni.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, 1. sobota i 1. niedziela miesiąca. W czwartek zapraszamy na godzinną adorację Pana Jezusa od godz. 23.00, w sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP, Różaniec i medytacja a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy a w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski.

W sobotę przypada również 13. rocznica prekonizacji /czyli uroczystego ogłoszenia przez papieża/ Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku.

Przypominamy i prosimy, by przyjmować Komunię św. na rękę oraz, że w naszej kaplicy na nabożeństwach i adoracji osobistej może przebywać jednocześnie maksymalnie 20 osób!

Zachęcamy do wspólnej modlitwy na Różańcu o godz. 20.30.