Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Marka.

W najbliższy czwartek przypada 22 dzień miesiąca i spotkanie „Familia Misericordiam”. Msza św. o 18.00, a po niej czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji małżeństw w kryzysach.

W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Za tydzień „Niedziela Dobrego Pasterza” (25 marca) w którą przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa. W tym dniu będziemy gościć ks. Dariusza Komadowskiego z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który przez pięć lat pracował na misji w Gruzji do roku 2019, a teraz przygotowuje się do powrotu do Gruzji co nastąpi w tym roku. Proszę was drodzy parafianie o wsparcie dla misjonarza. Będzie można za tydzień złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kaplicy.

Od maja nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 7.00 i 15.00.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin terminy Pierwszej Komunii Świętej uległy zmianie. Mając na uwadze przepisy sanitarne, każda klasa została podzielona na dwie grupy, tak, aby każde dziecko mogło uczestniczyć w kaplicy wraz z rodzicami w tak podniosłej uroczystości. Wszystkie komunie będą w soboty, a nie w niedzielę by uniknąć zgromadzenia większej ilości osób. Szczegółowe informacje możemy znaleźć w gablocie przed kaplicą i na parafialnej stronie internetowej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (druga komunia) zostaje przełożone na wrzesień 2021r.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Taca przeznaczona jest na budowę kościoła. Za wszystkie ofiary składane na tacę i poprzez przelew na utrzymanie naszej kaplicy i budowę nowej świątyni serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.