Dziś „Czuwanie u Krzyża” o 19.00 pod hasłem: „Modlitwa o ducha odwagi w podejmowaniu życia, pokonywaniu lęku i samotności.” Jest to również obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Jutro Dzień Kobiet. Otoczmy kobiety modlitwą i w tym dniu szczególną życzliwością. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy, by Matka Boża była zawsze wzorem w życiu, by wypraszała potrzebne łaski, broniła przed złem oraz by otaczała zawsze swoim macierzyńskim płaszczem opieki. Szczęść Boże!

Od środy 10 marca w dni powszednie po Mszy Świętej o 7.00 i 18.00, a w niedzielę o 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00 rozpoczynamy nowennę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, patrona Kościoła i budowy naszej nowej świątyni oraz patrona mężczyzn, ojców i dobrej śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w rozpoczynającym się 19 marca Roku Świętego Józefa.

W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Jakub z Ukrainy. Harmonogram spotkań:

CZWARTEK – Msza św. z udziałem dorosłych o godz. 7.00, 9.00, 18.00 z udziałem dzieci o   16.30
PIĄTEK – Msza św. z udziałem dorosłych o 7.00, 9.00, 18.00 zaś z udziałem dzieci o 16.30
Droga krzyżowa w piątek: z udziałem dzieci o 17.30 zaś dla dorosłych i młodzieży o 19.00
SOBOTA – Msza św. z udziałem dorosłych o 7.00, 9.00, 18.00, 16.30, 20.00 zaś z udziałem dzieci o 11.00. z udziałem młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania o 20.00.
NIEDZIELA według ustalonego porządku.

Spowiedź codziennie 15 min przed Mszą i w jej trakcie
Wyjazd do chorych ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę od 13.00
Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o 17:30.

Zapraszamy w Wielkim Poście do „Jałmużny Wielkopostnej” na „Dom Samotnej matki” w Białej koło Płocka. Jałmużnę można składać do drewnianej skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Przy krzyżu również puszka na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy na „Ekstremalną Drogę Krzyżową” która wyruszy 26 marca o godz. 19:00 z parafii Ducha Świętego w Płocku. Do przejścia 43 km nocą. Jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie, wszelkie potrzebne informacje znajdziesz w internecie wpisując w wyszukiwarkę hasło: EDK Płock 2021. Na stronie EDK dokonaj zapisu.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na dzieło solidarności z misjami św. „Ad Gentes” ofiary w wysokości 1170 zł. – Bóg zapłać!

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” oraz specjalny dodatek Gościa na rok św. Józefa w cenie 9 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: Potrzebne jest ciągłe, nieustanne nawracanie, które wymaga wewnętrznego oderwania się od wszelkiego zła i przylgnięcia do dobra w jego pełni” Trud ludzkiego serca, trud sumienia, pośród którego dokonuje się owa “metanoia”, nawrócenie, jest zarazem odzwierciedleniem tego procesu, w którym wyrzut przemienia się w zbawczą miłość, która umie cierpieć. Utajonym szafarzem tej zbawczej siły jest Duch Święty (…). Przez takie nawrócenie w Duchu Świętym człowiek otwiera się w stronę przebaczenia, w stronę odpuszczenia grzechów.