Jutro z powodu prac prowadzonych w kościele adoracja będzie trwała tylko do godziny 20.30.

W poniedziałek spotkanie wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich o godz. 18.30 w plebani.

W czwartek o 18.00 próba chóru dla altów i tenorów o 19.00 a dla pozostałych głosów w salce parafialnej.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: dla z udziałem dorosłych o 17.30 zaś z udziałem dzieci o 16.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17.30. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu do skarbonki znajdującej się przy wystawionym krzyżu do adoracji przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w dniach od najbliższego czwartku do niedzieli. Poprowadzi je ks. Marian Halecki salezjanin, duszpasterz Wspólnoty Akademickiej „Petroklezja” w Płocku. Program rekolekcji wywieszony w gablotach.

Spotkanie rodziców i dzieci do pierwszej komunii w sobotę o 11.00 a dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w niedzielę o 16.00.

Od czwartku kancelaria parafialna będzie nie czynna z powodu trwających rekolekcji parafialnych.

Możemy nadal zbierać dary dla potrzebujących z Ukrainy, które przekażemy do Urzędu Miasta.

Można kupić w zakrystii i przy wyjściu baranki z czekolady do koszyczka w cenie 6 zł.

Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwą i ofiarami składanymi na tacę, przynoszonymi do zakrystii i kancelarii, przekazywanymi na konto parafialne. Bóg zapłać. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, ofiary na tacę jak zawsze będą przeznaczone na budowę kościoła.

W piątek (25 marca) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami są materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich na wieczorną Mszę Świętą o 18.00,  aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych.

Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Biskup Płocki prosi kapłanów naszej Diecezji, by tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.

8 kwietnia w piątek o 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszego osiedla. Będziemy modlić się za naszą parafię, budujący się kościół i o pokój na Ukrainie oraz w naszych sercach, rodzinach i Ojczyźnie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.