Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczamy na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie.

Dziś Schola oraz Zespół młodzieżowy organizują pomoc dla Julii – uczennicy klasy V Szkoły Podstawowej Nr 23, która zachorowała na nowotwór kości. Schola będzie śpiewać przed Mszą św. o godz. 11.00 a wszystkich Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek, natomiast Zespół młodzieżowy będzie śpiewać na wszystkich mszach a po zakończeniu będą sprzedawać swoje płyty, by uzyskane pieniądze przekazać na pomoc dla Julii.

Kandydaci do bierzmowania mają dzisiaj swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, przeznaczone są na potrzeby zakonów klauzurowych w Polsce. U nas Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, 1. Sobota i 1. Niedziela miesiąca a zatem w czwartek zapraszamy na godzinną adorację Pana Jezusa od godz. 23.00, w piątek do południa odwiedzimy chorych, od godz. 17.00 spowiedź a po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP i modlitwy a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w czwartek św. Jana Bosko a w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku w pierwszym tygodniu ferii zaprasza dzieci do 9. roku życia na półkolonie „Zimowe Wędrówki”, od godz. 8.00 do 13.00. Organizator zapewnia śniadanie i ciepły posiłek. W programie m.in.: gra terenowa, zimowy szlak w ogrodzie zoologicznym, wyjście do kina i bal karnawałowy. Natomiast dla uczniów klas 7. i 8. oraz 3. Gimnazjum – również w pierwszym tygodniu ferii – szkoła organizuje warsztaty z informatyki, historii oraz teatralne i muzyczne. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły. Zapisy w sekretariacie lub pod numerem telefonu: 24 261 28 30 lub 799 049 394.

W dniach 8 – 10 lutego w Domu „Studnia” odbędą się sesja rekolekcyjna „Życie bez barw ochronnych”, którą poprowadzi ks. Jarosław Tomaszewski. Szczegóły na stronie: studnia-rekolekcje.pl. Zgłoszenia na: dom@studnia-rekolekcje.pl

5 lutego w godz. 09.00 – 17.00 w Domu „Studnia” odbędą się Warsztaty o podejmowaniu decyzji. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia. Zgłoszenia na: dom@studnia-rekolekcje.pl

W dniach 13 – 17 lutego w Domu „Studnia” odbędzie się Szkoła Kontaktu z Bogiem dla młodzieży od 17 do 25 roku życia. Szczegóły na stronie: ddm-studnia.pl

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy, od poniedziałku do piątku, nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Codziennie natomiast zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30.

  1. Kancelaria zaś jest czynna tylko od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00