Dziś III Niedziela Zwykła, którą papież Franciszek ustanowił Niedzielą Słowa Bożego. Dziś też przypada 67. Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz XX Dzień Islamu w Kościele katolickim.

Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie dla dzieci klas 3-tych i ich Rodziców w ramach przygotowań do I Komunii św. a po Mszy św. o godz. 18-tej będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu a w piątek św. Jana Bosko.

W najbliższą sobotę będzie o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP, różaniec i medytacja z racji I soboty miesiąca a w niedzielę po sumie będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji I niedzieli miesiąca.

Za tydzień w niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę tego dnia, przeznaczone będą na potrzeby zakonów klauzurowych w Polsce.

Mamy też książeczki: „W krainie życia będę widział Boga” zawierające modlitwy za zmarłych odmawiane na cmentarzu, w kościele czy w domu – w cenie 3,50 zł.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy, od poniedziałku do piątku, nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.

Podczas trwania kolędy kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast jest nieczynna.