Dziś Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim „Aperuit illis” zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Dziś po Mszy św. o 16.00 spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii Świętej dla dzieci i rodziców klas 3. Poprowadzi je ks. Mateusz.

Za tydzień po Mszy św. o 16.00 spotkanie przygotowujące do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci i rodziców klas 4. Poprowadzi je ks. Robert.

Dzisiaj w całej Polsce akcja „Dzień solidarności z Chorwacją”, to pomoc ofiarowana po silnym trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Zbiórka do puszek na ten cel przed Kościołem.

W najbliższą środę zapraszamy na kolejną katechezę multimedialną dla dorosłych o 18.45 z cyklu „Dekalog z świętym Janem Pawłem II” dotyczącą piątego przykazania pod tytułem „Nie zabijaj”.

W ubiegłą niedzielę na budowę nowej świątyni zebraliśmy 4200 zł. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

Kochani parafianie pragnę poinformować, że postępują prace przy podłączeniu plebanii do ogrzewania miejskiego, a w najbliższych trzech tygodniach zostanie zainstalowany węzeł grzewczy. Całość inwestycji wynosi 48.000 zł. Zostaną również zdemontowane stare zbiorniki na olej opałowy. Jeśli jest to możliwe proszę o waszą finansową pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Z góry dziękuję.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej rozpoczynamy spotkania kolędowe w kościele dla tych parafian, którzy pragną błogosławieństwa dla swojej rodziny w nowym roku, ale z przyczyn epidemicznych nie możemy się spotkać tak jak zawsze. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii na kolędowe Msze św. o godz. 18:00 od 1 lutego do 6 lutego br. Rozpoczynamy od ulic: 

1 lutego (poniedziałek) ul. Kleberga, Szarych Szeregów 1 – 10

2 lutego (wtorek) ul. Szarych Szeregów 11 – 20, Łączniczek

3 lutego (środa) ul. Szarych Szeregów 21 – 30, domki na ul. Boryszewskiej, Żyznej,   Bliskiej, Zbożowej i Urodzajnej

4 lutego (czwartek) ul. Szarych Szeregów 31 – 44, ul. Walecznych

5 lutego (piątek) ul. Armii Krajowej 1- 10, Hubalczyków

6 lutego (w sobotę o godz. 18:00 odprawiamy Mszę św. z niedzieli) ul. Armii Krajowej 11-20, Baczyńskiego

  • Msze św. odprawiane będą w Waszej intencji. Na zakończenie odmówimy modlitwę nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami. Pamiętać będziemy również o chorych pozostających w swoich domach. Na zakończenie Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  • Msze św. kolędowe będą transmitowane na naszej internetowej stronie parafialnej. Można przynieść wodę w buteleczce i w czasie Mszy św. ją poświęcimy. Z kościoła będzie można wziąć poświęconą kredę. W domu proponujemy rodzinne spotkanie. 

Jeżeli ktoś chce złożyć ofiarę kolędową, może to uczynić w czasie Mszy św. kolędowej do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej lub w innym terminie na tacę albo zrobić przelew na konto. Jeśli ktoś chce, aby ofiary były wpisane do kartoteki, to prosimy o podpisanie koperty podając: imię, nazwisko oraz adres.

Kolęda u rodzin, które zaprosiły nas poprzez formularz kolędowy odbędzie się w czasie bardziej bezpiecznym niż ma to miejsce teraz.

Dziś wraz z zespołem „Eo Nomine” będziemy mieli okazję wspólnie pokolędować ostatni raz po Mszy św. o godzinie 9.30 i 11.00

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.