Dziś na Mszy św. o 11.00 zostanie nam przekazane Betlejemskie Światło Pokoju przez Harcerzy. „Tegoroczne hasło «Światło Nadziei» wyraża nadzieję, że przyjdzie taki czas, że będziemy mogli na nowo cieszyć się sobą, podawać sobie ręce, wymienić uściski i zacząć budować nową rzeczywistość świata po pandemii.

Codziennie od poniedziałku do Wigilii o godz. 7.00 Roraty – Msza do Matki Bożej.

W tygodniu: w piątek – Wigilia Bożego Narodzenia, Msza Święta tylko o godz. 7.00 oraz Pasterka z udziałem dzieci o 20.00 oraz o 22.00 i 24.00. W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczerzę wigilijną poprzedźmy zaśpiewaną kolędą, czytaniem fragmentu Ewangelii świętego Łukasza rozdział drugi lub świętego Jana rozdział pierwszy, a następnie pomódlmy się za rodzinę, pamiętając o tych których nie ma już przy wigilijnym stole. Pomódlmy się również za Ojczyznę i w potrzebach, które podpowiada nam serce wreszcie złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Po wieczerzy zaśpiewajmy kolędy, obdarujmy się prezentami, a wieczorem udajmy się na pasterkę. W naszej tradycji czymś niestosownym jest w tym dniu spożywanie alkoholu zwłaszcza podczas wigilii. 15 minut przed pasterką z udziałem dzieci o 20.00 będziemy wspólnie śpiewać kolędy, a 20 minut przed pasterką o 24.00 z dorosłymi rozpoczniemy kolędowanie.

Natomiast w sobotę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

Zapraszamy do spowiedzi przed świętami. Spowiedź na każdej Mszy św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko do czwartku od 15.00 do 18.00. Potem będą trwały prace dekoracyjne i porządkowe przy budowie szopki.

Za tydzień Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie i otrzymamy specjalne błogosławieństwo.

Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w przystrojeniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Spotykamy się w kościele w poniedziałek o 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie teatralnym z profesjonalnymi aktorami. Będą to zajęcia teatralne w ramach „Teatru Trzeciego”. Adresatami projektu są osoby od 14 roku życia wzwyż. Zapisy w zakrystii oraz przez maila na stronie parafialnej.

W terminie od 4 do 14 sierpnia 2022 roku planowana jest autokarowa pielgrzymka po sanktuariach Europy: Trewir szata Chrystusa, Luksemburg, Reims kaplica koronacyjna, Paryż: kaplica cudownego medalika, wzgórze Montmartre, Sacre Ceour, rejs statkiem po Sekwanie, cmentarz Pere Lachaise, Pałac Luksemburski, Pola Elizejskie, Wieża Eiflea, Lissieux, sanktuarium św. Tereski, Mont Saint Michel sanktuarium św. Michała Archanioła, Lourdes, zwiedzanie miejsc związanych ze św. Bernadettą, La Salette, Ars- nawiedzenie sanktuarium św. Jana Marii Vianeya, Strassbourg. Szczegółowy program w zakrystii.

Pielgrzymka w Bieszczady zostaje odwołana. Prosimy o odebranie zaliczek .

W pomieszczeniu przy wyjściu i w zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS.

Przy wyjściu jest granatowa skrzynka synodalna związana z trwającym procesem synodalnym w całym kościele do której można na kartkach składać swoje propozycje i sugestie dotyczące działania naszej wspólnoty parafialnej.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.

Jak zawsze przy wyjściu Tygodnik „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.