Dziś na Mszy św. o 11.00 zostanie nam przekazane Betlejemskie Światło Pokoju przez Harcerzy.

Serdecznie zapraszamy na roraty dla dorosłych codziennie o godzinie 7.00, zaś dzieci w środy i soboty o godzinie 18.00 z lampionami.

W zakrystii i przy wyjściu możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Mała świeca w cenie 10 zł, duża w cenie 15 zł.

Możemy nabywać kalendarze parafialne na 2023 rok, które są adwentową cegiełką na budowę frontowej ściany kościoła. Cena kalendarza wynosi 15 zł.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona skrzynka na pomoc świąteczną dla potrzebujących dzieci z Ukrainy podopiecznych księdza Jakuba z Jaryczowa Nowego. Można będzie tam składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności.

Plan Kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.30. Nie ma Mszy o 17.00. Moi kochani serdecznie prosimy aby w oczekiwaniu na wizytę kolędową starać się nieco wyglądać za kapłanem który wchodzi do bloku czy też domu. My dzwonimy pod każde drzwi w których wiemy że ktoś na nas czeka. Prosimy by wyłączyć telewizor czy radio bo wtedy nie słychać jest dzwonka u drzwi, a potem ktoś może myśli, że ksiądz pominął rodzinę.

W tygodniu: w sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia, Msza Święta tylko o godz. 7.00 oraz Pasterka z udziałem dzieci o 20.00 oraz z udziałem dorosłych o 22.00 i 24.00. W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczerzę wigilijną poprzedźmy zaśpiewaną kolędą, czytaniem fragmentu Ewangelii świętego Łukasza rozdział drugi lub świętego Jana rozdział pierwszy, a następnie pomódlmy się za rodzinę, pamiętając o tych których nie ma już przy wigilijnym stole. Pomódlmy się również za Ojczyznę i w potrzebach, które podpowiada nam serce wreszcie złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Po wieczerzy zaśpiewajmy kolędy, obdarujmy się prezentami, a wieczorem udajmy się na pasterkę. W naszej tradycji czymś niestosownym jest w tym dniu spożywanie alkoholu zwłaszcza podczas wigilii. 15 minut przed pasterką z udziałem dzieci o 20.00 będziemy wspólnie śpiewać kolędy, a 20 minut przed pasterką o 22.00 z dorosłymi rozpoczniemy kolędowanie.

Natomiast w niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.

Zapraszamy do spowiedzi przed świętami. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko do środy. W środę zakończenie adoracji o 18.00. Potem będą trwały prace dekoracyjne i porządkowe przy budowie szopki.

Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w przystrojeniu naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia. Spotykamy się w kościele w środę o 19.00. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.