Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania. Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. Niemniej jednak nie zapomnijmy o tych, którzy już zostali powołani do bycia pasterzami. O kapłanach, o zakonnikach. Codziennie w Mszy św. będziemy prosić o nowych kapłanów, powołania zakonne i misyjne.

Jutro uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski

Spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w plebanii jutro o 18.45.

Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30.

W najbliższy piątek 13 maja i 105 rocznica objawień w Fatimie. Różaniec fatimski i procesja ze świecami wokół kościoła o 20.30. Proszę o przyniesienie świec zabezpieczonych okapnikiem/lampionem. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę rozpoczynamy uroczystości pierwszej komunii w naszej parafii. W tym tygodniu po raz pierwszy w pełni w Eucharystii będą uczestniczyć dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 23. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.00.

Od poniedziałku do czwartku włącznie po pierwszych komuniach dzieci komunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień. Dzieci przychodzą na 17.30 z książeczkami do nabożeństwa w strojach komunijnych. Obecność obowiązkowa.

Spowiedź dzieci i rodziców przed komunią w piątek w godzinach od 16.00 do 19.00.

Próba scholii w sobotę o 11.00 w salce.

Pragnę poinformować, że nasza parafia włączając się w pomoc dla Ukrainy przekazała do CARITAS sumę 14.454 zł oraz zostały na Ukrainę zawiezione przez Pana Przemysława który buduje nasz kościół dary żywnościowe, ubrania, zabawki i artykuły medyczne oraz leki w ośmiu transportach. Ponad to jednej rodzinie ośmioosobowej dzięki życzliwości naszej parafianki zorganizowano dom w którym mieszkają. Również jeden transport żywności i leków z naszej parafii został przekazany do Urzędu Miasta Płocka na pomoc dla Żytomierza. Wczoraj młodzież z naszego „Laboratorium wiary” współpracowała przy organizacji festynu w Soczewce dla czterdziestu dzieci z Ukrainy. Jako wdzięczność ze strony gości z Ukrainy uporządkowali oni wnętrze naszego budującego się kościoła. Dobro rodzi dobro. Bogu niech będą dzięki.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko do Mszy św. wieczornych.

Serdecznie zapraszamy rodziny z małymi i większymi dziećmi na rekolekcje do Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego w dniach od 2 do 10 lipca. Wszelkie informacje u księdza proboszcza oraz na stronie parafialnej i facebookowej.

W najbliższą niedzielę 15 maja spotkanie dla kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godzinie 16.00.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.