Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzona w Kościele od 1964 roku, z inicjatywy papieża Pawła VI, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym roku Dzień Modlitw o Powołania odbywa się po raz pięćdziesiąty czwarty pod hasłem „Pobudzeni Duchem Świętym Na Misję”.

Dziś także jest pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

Wczoraj nasz Chór Parafialny oraz Zespół młodzieżowy wzięły udział finale 24 Sacrosongu Diecezji Płockiej i zajęli 3 miejsce, każdy w swojej kategorii. Serdecznie gratuluję chórzystom i młodzieży oraz Panu Jakubowi, i życzę dalszych sukcesów.

W czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Próby kandydatów odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. We wtorek próba będzie razem ze świadkami bierzmowania.

Grupa Modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy św. wieczornej.

W sobotę 13 maja, w godz. Od. 12.00 do14.00, będzie można odebrać w salce parafialnej alby komunijne.

Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.

W tym tygodniu przypada drugi wtorek miesiąca, a zatem na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się o trzeźwość narodu, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.9.     W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii. Diecezjalne obchody odbędą się o godz. 11.00 w Ciechanowie w Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej. Jeszcze dziś można się zapisać na wspólny wyjazd. U nas Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 20.00.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski i Diecezji Płockiej. To także dzień imienin ks. Stanisława. Pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

W imieniu naszej Parafii zwróciłem się z prośbą do Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa prof. Marka Jędraszewskiego, o relikwie św. Jana Pawła II. Prośba nasza została rozpatrzona pozytywnie i 15 maja, wraz z kilkuosobową delegacją mam pojechać do Krakowa, by z rąk J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymać relikwie. Jako wyraz wdzięczności z naszej strony złożymy ofiarę na Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się! W przyszłą niedzielę, ofiary zebrane na tacę, przekażemy na ten cel.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Słodkie wakacje”. Zebraliśmy kwotę 1020,00 zł, która wesprze młodzieżowe wyjazdy wakacyjne.

Dzieci, które systematycznie uczęszczały na nabożeństwo drogi Krzyżowej w Wielkim Poście pojadą w sobotę 13 maja do Sierpca zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej. Szczegóły podadzą katecheci.

W kwietniu 28 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 2 645,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Od 19 maja na ekranach kin będzie można oglądać film pt.: „Teraz i w godzinę śmierci”, ukazujący moc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do obejrzenia.

Mamy też do nabycia książki „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Cena 5 zł.

Zapewne mamy w domu zniszczone figurki, krzyże, różańce czy inne dewocjonalia, z którymi nie wiemy co zrobić. Możemy je przynieść i włożyć do kartonu pod chórem.