Dziś IV niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą „Laetare”, czyli niedzielą „Radości”. Tradycja niedzieli Laetare sięga do początków chrześcijaństwa. Zanim bowiem ustalono 40-dniowy post, czas pokuty rozpoczynał się od poniedziałku po IV niedzieli dzisiejszego Wielkiego Postu. Niedziela Laetare była więc ostatnim dniem radości. Od XVI wieku tego dnia, zwanego również „Niedzielą Róż”, w Rzymie w Bazylice św. Krzyża papież święcił złotą różę i wręczał ją osobie zasłużonej dla Kościoła. Zgromadzeni w Bazylice wierni obdarowywali się kwiatami symbolizującymi piękno, ale i ból cierpienia. warto wsłuchać się w liturgię tej Niedzieli, warto przyjąć tę ewangeliczną radość, płynącą ze świadomości, że czas pokuty ma nas prowadzić ku nawróceniu, ma oczyścić nasze serca, odrodzić nas, byśmy mogli stanąć przed Bogiem. Ten, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa oczekuje na nasze nawrócenie i przygarnia nas w swoim miłosierdziu.

Kończymy nasze rekolekcyjne wielkopostne zamyślenia. Dziękujemy ks. Wojciechowi za głoszone nam słowo Boże, pozwalające nam bardziej poznać prawdę o nas samych, która wyzwoli nas z niewoli grzechu i zbliży do Jezusa.

Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich Rodziców.

W przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 16.00, Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 – z udziałem zespołu muzycznego
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00

Za tydzień będzie 3 Niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy w marcu zawierali sakrament małżeństwa.

Tydzień temu odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci ze scholi i młodzieży z zespołu muzycznego. Własnoręcznie wykonane ozdoby i kartki wielkanocne można podziwiać i nabyć za dobrowolną ofiarę dziś po Mszach św. o godz. 11.00 i 20.00. Zebrane pieniądze będą wsparciem na wyjazd wakacyjny dla dzieci i kontynuację nagrania płyty zespołu.

W przyszłą niedzielę od godz. 9.00 Akcja Katolicka zaprasza emerytów, którzy ukończyli 60 rok życia i otrzymują miesięcznie emeryturę nie większą niż 1300 zł, po odbiór paczek żywnościowych.

W Płockiej Farze, Noc konfesjonałów odbędzie się w nocy z 30 na 31 marca od godzi 20.30 w wielki Piątek do godz. 2.00 w Wielką Sobotę. Szczegóły na plakacie i na stronie Parafii św. Bartłomieja.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku, zaprasza 6-cio i 7-latki z oddziałów przedszkolnych na bezpłatne zajęcia językowe, matematyczne i artystyczne oraz konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Pierwsze spotkanie odbędzie  się w czwartek 22 marca o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Nowowiejskiego 2a. Dodatkowe informacje i zgłoszenia: tel. 799 049 394 lub e-mail kontakt@stanislaum.pl.    Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.stanislaum.pl

Szkoła Podstawowa nr 23 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie sie 17 marca od godz. 12.00. Będzie można zapoznać się z ofertą szkoły, zadać pytania nauczycielom i zwiedzić placówkę.

Mamy już „Baranki wielkanocne” do naszego koszyczka ze święconką. Dochód ze sprzedaży wspiera dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. Koszt baranka to 5 zł.