Dzisiaj 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana LAETARE (raduj się). Wzywa nas ona do radości chrześcijańskiej i nasycania naszych serc u źródła pociechy jaką jest Pan.

Trwa nowenna ku czci św. Józefa opiekuna Świętej Rodziny, patrona Kościoła i budowy naszej nowej świątyni oraz patrona mężczyzn, ojców i dobrej śmierci. W dni powszednie po Mszy Świętej o 7.00 i 18.00, a dziś o 8.00, 11.00, 12.30 i 18.00 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy w rozpoczynającym się 19 marca Roku Świętego Józefa. W następną niedzielę na wszystkich Mszach świętych będziemy mogli złożyć akt oddania się św. Józefowi. Tego dnia będzie można wziąć specjalnie przygotowany akt oddania z ołtarza Matki Bożej.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, a Gorzkie Żale w niedziele o 17.30.

W najbliższy piątek Uroczystość św. Józefa oblubieńca Najświętszej MP. Msze św. w tym dniu wraz z nabożeństwem do św. Józefa o 7.00, 9.00, 17.00, i 18.00. Będzie można w tym dniu również nabyć modlitewniki dla czcicieli św. Józefa.

Zapraszamy w Wielkim Poście do „Jałmużny Wielkopostnej” na „Dom Samotnej matki” w Białej koło Płocka. Jałmużnę można składać do drewnianej skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Przy krzyżu również puszka na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na adoracje NS w zakrystii, aby w ten sposób na wzór św. Józefa budować wspólnotę rodzinną, parafialną i umacniać wiarę i miłość. Przypominamy również, że codziennie modlimy się o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

Od poniedziałku do piątku włącznie aż do Wielkiej Środy będzie można skorzystać ze spowiedzi sakramentalnej podczas dyżurów spowiedniczych w godzinach od 19.00 do 20.30. Skorzystajmy z łaski Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 20 marca od godz. 15.00 odbędzie się zdjęcie miary potrzebnej do uszycia alb dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Kom. Świętej. Więcej szczegółów na stronie naszej parafii.

Przy wyjściu z kaplicy w cenie 5 zł można nabyć „Baranka Wielkanocnego” z białej czekolady do koszyczka ze święconką. Dochód jest przeznaczony na dzieła pomocy potrzebującym „Caritas” Diecezji Płockiej.

Za tydzień będzie można zabrać ze stolika przy wyjściu z kaplicy deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Zagrożonego Zagładą, aby móc ją złożyć w dniu 25 marca czyli w Uroczystość Zwiastowanie NMP.

Ogłaszamy konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną. Jest on kierowany do rodzin z parafii św. Krzyża. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną wykorzystując materiały naturalne: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, krepa, wstążka, wydmuszki, bibuła itd.

Prace będą oceniane w 2 kategoriach: 1) do 1m długości i 2) powyżej 1m do 3m długości. Prace składamy w: Parafii św. Krzyża w Płocku od 22 do 26 marca 2021 r. do godziny 16.00. Prace powinny być oznaczone twardą metryczką  mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika oraz adres, numer telefonu.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Dziś dobiegają końca nasze parafialne rekolekcje ze świętym Józefem. Chciałbym bardzo podziękować księdzu proboszczowi Jakubowi Dębickiemu z Parafii Wszystkich Świętych w Jaryczowie Nowym na Ukrainie za Słowo Boże, którym dzielił się z nami zapraszając do przyjaźni ze św. Józefem. Dziękujemy za świadectwo wiary i czytelny i pełen pogody ducha przekaz zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Życzymy księdzu nieustającej otwartości na światło Ducha Świętego oraz niegasnącej wiary i miłości do Jezusa i powierzonych duszpasterskiej opiece parafian. Niech nie zabraknie księdzu entuzjazmu, zdrowia i siły do pokonywania trudów służby misyjnej. Święty Józefie miej w opiece księdza Jakuba i jego wspólnotę. Szczęść Boże.