Dziś kończymy rekolekcje Wielkopostne, dziękujemy ks. Łukaszowi Mastalerzowi za wygłoszone słowo, spowiednikom za ich posługę w konfesjonale i Wam Siostry i Bracia za obecność, modlitwę i post w intencji rekolekcji.

Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych na wizytę z sakramentami w poniedziałek.

Jutro 20 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji mężczyzn, którym patronuje św. Józef, niech w nim dostrzegają wzór męża i ojca.

Droga Krzyżowe w najbliższy piątki z udziałem dzieci o 16:15, a dla dorosłych i młodzieży o 19:00, wyruszymy ulicami naszej parafii z ul. Szarych Szeregów 1 i zakończy w  kaplicy. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17:30.

25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tego dnia dodatkowo będzie Msza św. o 9:00. Tradycyjnie jest to dzień podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dla chętnych formularze do odebrania na stoliku za ławkami, obrzęd przyjęcia do duchowej adopcji w sobotę na Mszy św. o g. 17:00.

W piątek 31 marca br. w parafii pw. Ducha Świętego w Płocku po raz szósty rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Będziemy szli nocą 43 km, rozważając w skupieniu Misterium Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa będzie wiodła z Płocka, przez Cierszewo, do Sikorza i z powrotem, przez Ludwikowo. Ostatnią Stacją będzie płockie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, na Starym Rynku w Płocku. Zapisy na www.edk.org.pl.

Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 10 do 20 listopada 2023r. Program pielgrzymki można zabrać z zakrystii lub kancelarii.

Przy wyjściu z kaplicy można kupować baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.

Przed ołtarzem znajduje się krzyż. Zachęcamy do adoracji Jezusa na krzyżu poprzez uklęknięcie lub ucałowanie, na nim bowiem zawisło zbawienie świata.

Starajmy się w Wielkim Poście podejmować wysiłek nawrócenia przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.