Dziś IV niedziela zwykła obchodzona jako 64 Światowy Dzień Walki z Trądem. Najstarsza choroba ludzkości jest wciąż groźna – powoduje straszliwe okaleczenia ciała i w porę nie leczona zabija. Świadomość problemu niech wzbudzi w nas pamięć o tych, którzy potrzebują pomocy materialnej i modlitewnego wsparcia.

Kandydaci do bierzmowania będą mieć swoje spotkanie dziś o godz. 19.00.

Zapraszamy na „Czuwanie u Krzyża” na godz. 19.00.

We czwartek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które mają nam przypominać, że Chrystus jest jedyną Światłością świata. Zapalajmy je szczególnie w chwilach trwogi i cierpienia.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Dzień Życia Konsekrowanego, a więc osób, które wybrały drogę szczególnego naśladowania Pana Jezusa poprzez praktykowanie na co dzień rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Wspierajmy więc zakony naszą modlitwą. Ofiary zebrane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.

Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Biskup Płocki Piotr Libera zaprasza do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej 2 lutego na godz. 10.00 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji oraz każdego, kto pragnie modlitewnie  wyrazić im wdzięczność i wsparcie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa, zakonu oraz instytutów świeckich; w piątek wyjazd do chorych do południa, spowiedź od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej a po niej Różaniec; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wśród małżeństw naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia kolejnego kręgu Domowego Kościoła. Gdyby inne małżeństwa chciały dołączyć do tego powstającego kręgu, to prosimy o zgłoszenie się do ks. Stanisława.

Małżonków, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W intencji tych małżonków będziemy się modlić na sumie 19 lutego.

Na stoliku z gazetami znajduje się kolejny numer Wiadomości parafialnych, w którym możemy przeczytać o systemie wychowawczym ks. Jana Bosco, zapoznać się z intencjami mszalnymi, aktualnymi ogłoszeniami i rozkładem kolędy na najbliższy tydzień.

W tym tygodniu we wtorek będziemy wspominać św. Jana Bosco, a w czwartek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Nowopowstałe Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej 8 poszukuje pianina. Gdyby ktoś miał niepotrzebne to chętnie przyjmą.

W czwartek zakończymy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Jeśli kogoś nie było w czasie wyznaczonym, a miałby życzenie, aby ksiądz odwiedził Rodzinę i pobłogosławił mieszkanie, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii.