Dziś przeżywamy XI Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Jak zwykle ofiary składane do specjalnych puszek będą wsparciem Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum naszego Narodu.

Dziś także 1. Niedziela miesiąca. Z tej racji po sumie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu: „Śladami św. Stanisława Kostki”.

W przyszłą sobotę dzieci klas IV uroczyście odnowią przyrzeczenia Chrztu św. Próby przed uroczystością odbędą się 4, 5 i 6 czerwca (poniedziałek – środa):
– o godz. 15.30 – dla dzieci, które będą przeżywać tę uroczystość o 10.00 (kl. 4 A, B, C i S)
– o godz. 19.00 – dla dzieci, które będą przeżywać tę uroczystość o 12.00 (kl. 4 D, E, F i G oraz dzieci ze SP Cogito i dzieci z innych szkół).
– Spowiedź w piątek, 8 czerwca, od godz. 15.30.

Trwa miesiąc czerwiec, który w szczególny sposób poświęcony jest czci NSPJ. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 17.30.

We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego, w piątek uroczystość NSPJ a w sobotę wspomnienie NSNMP.

Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Dziś wolontariusze przeprowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po wszystkich Mszach św. na rzecz hospicjum Caritas. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.

Akcja Katolicka DP zaprasza na X Pieszą Pielgrzymkę im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna, która odbędzie się 16 czerwca. Szczegółowy program pielgrzymki i informacje o zapisach znajdują się w gablocie.

7 – 8 czerwca 1991 roku św. Jan Paweł II odwiedził Książęce Miasto Płock. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Płocka. Serdecznie zapraszamy 7 czerwca o godz. 17.00 na Plac Celebry Papieskiej (ul. Łukasiewicza 1) by uczcić  kolejną rocznicę  pobytu papieża Polaka w naszym mieście.

W maju 40 rodzin ofiarowało na budowę naszego kościoła 4 155,00 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

Mamy do sprzedaży książkę „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” w cenie 5 zł za egzemplarz.