Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Sensem tego święta jest uznanie panowania i władzy Chrystusa zarówno w życiu osobistym chrześcijan jak i całych społeczności. Zasiadającego na tronie Pantokratora czyli Wszechwładcy, a zarazem ukoronowanego cierniem i bezsilnego Zbawiciela. Dziś również katolicy obchodzą ostatnią niedzielę roku kościelnego. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres adwentu przygotowujący do świąt Narodzenia Pańskiego.

Decyzją papieża Franciszka od tego roku ŚDM w diecezjach będą obchodzone nie jak dotychczas w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś będziemy obchodzić XXXVI ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Jego hasłem są słowa z Dziejów Apostolskich „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16). Do świętowania zapraszamy młodzież formującą się w grupach i wspólnotach oraz przedstawicieli parafii. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 15:00 w parafii św. Józefa w Płocku.

Dziś spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 16.00.

Wczoraj w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy, śląskiego kapłana i męczennika zgilotynowanego w 1942 r.

W poniedziałek – Wspomnienie Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy patronki śpiewu kościelnego, zespołów, schól i chórów a także muzyków kościelnych i organistów. Z tej okazji życzymy naszemu Panu Jakubowi Jabłońskiemu oraz grupom którymi się opiekuje wielu łask oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej. Dziękujemy za waszą posługę dla naszej wspólnoty.

Za tydzień w poniedziałek 29 listopada o godzinie 19.00 zapraszam do plebanii na spotkanie parafialnych rad duszpasterskiej i gospodarczej.

Kandydatów, którzy zgłosili się do Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II zapraszam na pierwsze spotkanie 5 grudnia w plebanii o godzinie 16.00. Jeśli jakiś mężczyzna chciałby się zgłosić to lista cały czas jest otwarta.

Natomiast 12 grudnia o godzinie 14.00 (niedziela) zapraszam do plebanii wszystkie chętne osoby dorosłe osoby  na pierwsze spotkanie wspólnoty  której celem będzie wzrost duchowy i stała formacja. Będziemy gościć państwa Leszczyńskich animatorów diecezjalnych Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Poczujmy się zaproszeni.

Młodzież od 7 klasy do końca szkoły średniej, która chciałaby pogłębiać swoją przyjaźń z Panem Jezusem by lepiej rozumieć siebie i świat oraz znaleźć przyjaciół zapraszamy w piątek o 19.00 na spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” w salce parafialnej.

Serdecznie zapraszamy na pięciodniową Pielgrzymkę w Bieszczady w dniach 04-3.05.2022r. Szczegółowy program w zakrystii lub kancelarii. Zapisy tylko do końca grudnia.

Caritas Diecezji Płockiej zwraca się do wszystkich osób dobrej woli o wzięcie udziału w zbiórce przyborów toaletowych dla osób bezdomnych i potrzebujących. Prosimy o: mydła, pasty i szczoteczki do zębów, maszynki i pianki do golenia, ręczniki, dezodoranty, antyperspiranty, środki higieny osobistej. Można je przynosić do kancelarii parafialnej do 25 listopada.

Od I-szej Niedzieli Adwentu przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego będzie wystawiony kosz na pomoc świąteczną dla potrzebujących z naszej parafii, szczególnie rodzin wielodzietnych. Można będzie tam składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności.

Dziś zgodnie z apelem przewodniczącego KEP abp Stanisława Gądeckiego ma miejsce zbiórka w polskich kościołach za pośrednictwem Caritas Polska – na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Zachęcamy usilnie do  modlitwy o  pokój na  wschodniej granicy naszej Ojczyzny, za  wszystkich migrantów, za  mieszkańców tych okolic, za  służby mundurowe i  za  rządzących.

W związku z zaistniałą sytuacją w naszej Ojczyźnie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 12.30 będzie w naszym kościele sprawowana Eucharystia w intencji Ojczyzny, a także różaniec o 17.30.

W pomieszczeniu przy wyjściu i w zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz dezynfekcji rąk. Korzystajmy też z bezdotykowego urządzenia do wody święconej.