Przyjmijmy dziś Chrystusa jako Króla naszego życia. Prośmy, by zakrólował w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach. Po mszy św. o godz. 1230wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Serca Jezusa.

Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla kończy w Kościele Rok Liturgiczny i jest Patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim, którzy działają na rzecz dobra parafii, angażując się w ramach AK i posługują przy ołtarzu jako lektorzy i ministranci. Dziękujemy lektorom starszym, którzy pomimo wieku, pracy i studiów, wciąż chętnie pomagają w liturgii i dają świadectwo swojej wiary.

Dziś przypada wspomnienie św. Cecylii męcz. Patronki Śpiewu Kościelnego, chórów oraz organistów. Dziękujemy Bogu za grupy muzyczne działające w naszej parafii podczas liturgii. Są tu: Schola dziecięca, zespół młodzieżowy „Solo Dios Basta”, oraz chór „Tibi Cantamus”. Wyrazy wdzięczności składamy na ręce Pana organisty Jakuba Jabłońskiego, który prowadzi wszystkie te grupy służąc im profesjonalnym przygotowaniem muzycznym oraz inspiracjami duchowymi. Bóg zapłać.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę. Uzbieraliśmy sumę 3400 zł. Bardzo dziękuję za tę ofiarność w tym niełatwym czasie jaki przeżywamy. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane także na konto parafii.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na „Czuwanie u Krzyża” o godzinie 19.00. Rozpoczniemy adoracją Najświętszego Sakramentu a po niej Eucharystia. Tematem spotkania będą słowa Ojca Świętego: „Nie lękajcie się, Otwórzcie drzwi Chrystusowi” Zapraszamy szczególnie tych, którzy żyją w nieustannej niepewności, lęku oraz doświadczają utraty nadziei i są zagrożeni rozpaczą.

Za tydzień rozpoczynamy okres adwentu. Serdecznie zapraszamy na roraty dla dorosłych codziennie o godzinie 7.00 z lampionami, zaś dzieci w środę i soboty o godzinie 17.00. Prosimy, aby dzieci w domach przygotowały już adwentowe lampiony.

Codziennie modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 oraz na różańcu o 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

W najbliższą środę o 18.30 zapraszamy na katechezę multimedialną w naszej kaplicy z serii „Dekalog z Janem Pawłem II – Pamiętaj abyś dzień święty święcił”.

W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.

Można również przy wyjściu z kaplicy nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Świece dostępne są w cenie 6 lub 12 zł.

W obecnej sytuacji sanitarnej w naszej kaplicy podczas nabożeństwa może jednocześnie przebywać 32 osoby. Prosimy aby zachować obowiązujące zasady sanitarne.

Zachęcamy do lektury nowego „Gościa Niedzielnego”.