Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, nazwany tak ze względu na najważniejsze dla każdego chrześcijanina wydarzenia.

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Dziękuję panu Jakubowi, wraz z Zespołem, za przygotowanie rozważań, wszystkim czytającym rozważania, niosącym krzyż, ministrantom, panu Andrzejowi, dziękuję Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpiecznym przejściem… Oby to pójście za Jezusem Jego Bolesną Drogą zaowocowało w naszym życiu.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego szczytem będzie Triduum Paschalne: czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie.

W Wielki Czwartek, o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej, będzie sprawowana Msza św. olejowa z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, natomiast u nas o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z Apostołami. Wtedy to Zbawiciel ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia /dawniej – „ciemnicy”/ na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrójcu. O godz. 20.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, dlatego obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pożywienia do trzech posiłków: dwóch skromnych i jednego do syta. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św.! O godz. 18.00 gromadzimy się na Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża oraz Komunii św. Od tego nabożeństwa do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem przyklękamy!

Po Liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Ochotniczą Straż Pożarną oraz Harcerki zapraszam do podjęcia warty przy Grobie, a wszystkich Parafian do adoracji Pana Jezusa. O godz. 20.00 rozważymy Tajemnice Bolesne Różańca św., o 21.00 odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o 22.00 Gorzkie Żale. Czuwanie modlitewne potrwa do godz. 24.00 O północy zakończymy Adorację.

W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia Nowenny, o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W Wielką Sobotę też nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu trwamy na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie w naszej kaplicy od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny oraz o 00, 17.00 i 18.00. O godz. 19.15 odmówimy Różaniec, a o 20.00 rozpoczniemy Mszę Wigilii Paschalnej. Bardzo proszę o zabranie ze sobą świec! Po Wigilii zespół młodzieżowy zaprasza do wspólnego czuwania przy Grobie Pańskim. Adoracja trwać będzie do godz. 24.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o 8.00! Na Rezurekcję zapraszamy także Asystę procesyjną, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami, chór i wszystkich wiernych. To jest druga najważniejsza Msza w roku.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę, z tą różnicą, że nie będzie Mszy św. o 20.00.

Za czynne uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny.

Noc konfesjonałów w naszej parafii odbędzie się w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od wieczornych nabożeństw do zakończenia Adoracji.

Od jutra do środy (15 – 17 kwietnia) w Domu Rekolekcyjnym Studnia odbędą się rekolekcje wielkopostne „Dotknij ran”. Poprowadzi je o. Tomasz Gaj – dominikanin. W programie Msza św. z homilią o 19.30 i konferencja o 20.15.

W Wielki Piątek w Domu Studnia odbędzie się noc konfesjonałów. Księża będą spowiadać od godz. 21.00. Szczegóły na studnia-rekolekcje.pl. Zapraszamy.

Noc konfesjonałów w Płockiej Farze odbędzie się w Wielki Piątek od godz. 20.30 do 1.00.

Są jeszcze baranki wielkanocne oraz książki: „Wszystko o spowiedzi”.