Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Sumie. Dzieci zapraszamy na plac przed Szkołą Podstawową Nr 23 na godz. 10.30, skąd w procesji z palmami przejdą do kaplicy. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, nazwany tak ze względu na najważniejsze dla każdego chrześcijanina wydarzenia.

Dziś przypada Dzień Świętości Życia. Gorąco zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, by ratować zagrożone aborcją dzieci. Można to uczynić podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Deklaracje można wziąć w zakrystii. Osoby podejmujące Duchową Adopcję przychodzą ze świecami.

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Dziękuję Księdzu Stanisławowi i panu Jakubowi wraz z Chórem za przygotowanie rozważań, czytającym, wszystkim niosącym krzyż, ministrantom, panu Andrzejowi, dziękuję Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpiecznym przejściem…

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego szczytem będzie Triduum Paschalne: czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego włącznie.

W Wielki Czwartek, o godz. 10.00, w Bazylice Katedralnej, będzie sprawowana Msza św. olejowa z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, natomiast u nas o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa z Apostołami. Wtedy to Zbawiciel ustanowił Sakramenty: Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Wystawienia /dawniej – „ciemnicy”/ na pamiątkę pojmania Pana Jezusa w Ogrójcu. O godz. 20.30 Grupa Modlitewna zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy ok. godz. 21.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa, dlatego obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości pożywienia do trzech posiłków: dwóch skromnych i jednego do syta. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św.! O godz. 18.00 gromadzimy się na Liturgii Męki i Śmierci Pańskiej, która składa się z trzech części: Liturgii Słowa, adoracji Krzyża oraz Komunii św. Od tego nabożeństwa do Wigilii Paschalnej przed Krzyżem przyklękamy!

Po Liturgii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Ochotniczą Straż Pożarną oraz Harcerki zapraszam do podjęcia warty przy Grobie, a wszystkich Parafian do adoracji Pana Jezusa. O godz. 21.00 rozważymy Tajemnice Bolesne Różańca św. a o 22.00 Gorzkie Żale. Czuwanie modlitewne potrwa do godz. 24.00. O północy zakończymy Adorację.

W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Każdego dnia Nowenny, o godz. 15.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Nowennie zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową.

W Wielką Sobotę też nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu trwamy na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie odbywało się w naszej kaplicy od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny oraz o 16.00, 17.00 i 18.00. O godz. 19.15 odmówimy Różaniec, a o 20.00 rozpoczniemy Mszę Wigilii Paschalnej. Bardzo proszę o zabranie ze sobą świec! Po Wigilii zespół młodzieżowy zaprasza do wspólnego udziału w Czuwaniu przy Grobie Pańskim. Adoracja będzie trwać do godz. 24.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00. NIE BĘDZIE Mszy św. o 8.00! Na Rezurekcję zapraszamy także Asystę procesyjną, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami, chór i wszystkich wiernych. To jest druga najważniejsza Msza w roku.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę, z tą różnicą, że nie będzie Mszy św. o 20.00.

Spowiedź w naszej parafii będzie w Wielki Piątek od wieczornego nabożeństwa do zakończenia Adoracji i w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do północy.

Za czynne uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach Triduum Paschalnego można uzyskać odpust zupełny.

Po Mszy św. o godz. 20.00 można jeszcze nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez młodzież z zespołu muzycznego. Zebrane pieniądze będą wsparciem na kontynuację nagrania płyty zespołu.

W dniach 26 – 28 marca, w godz. 19.30 – 21.00, w domu rekolekcyjnym Studnia w Płocku przy ul. Górnej 1A odbędą się rekolekcje wielkopostne. Temat: 7 ostatnich słów Jezusa: „Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił”. Rekolekcje prowadzą: ks. Henryk Seweryniak, ks. Jarosław Mokrzanowski i ks. Krzysztof Ruciński.

W Wielki Piątek w godz. 21.00 – 24.00, w domu Rekolekcyjnym Studnia odbędzie się noc konfesjonałów.

Teatr BoscoDrama Duszpasterstwa Akademickiego Petroklezja, działającego przy płockiej Stanisławówce, zaprasza 7 i 8 kwietnia (sobota i niedziela) o godz. 16.00 i 18.30 do kościoła św. Stanisława Kostki w Płocku, na spektakl o św. siostrze Faustynie Kowalskiej pt.: „A ona szła…”. Karty wstępu można nabyć w kancelarii parafialnej płockiej Stanisławówki oraz w kasie Kurii Diecezjalnej Płockiej. Więcej informacji znajdziemy na plakacie.

Są jeszcze „Baranki wielkanocne”, do naszego koszyczka ze święconką, po 5 zł. Dochód ze sprzedaży wspiera dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej.