Dzisiejszą Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. W poszczególne dni będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dołóżmy wszelkich starań, aby te dni przeżyć w klimacie zadumy i wiary. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy dziś palmy.

Zapraszamy jeszcze dziś dzieci i młodzież, rodziny oraz dorosłych do wzięcia udziału w procesji z palmami i radosnym śpiewem. Procesja wyruszy sprzed bloku na ul. Hubalczyków 16 i 18. Będzie szła obok Pumptrac’u, Parku Północnego i Zespołu Szkół nr 5 do naszej kaplicy. Początek procesji o godzinie 10.30. Serdecznie zapraszamy z palmami. Będzie szedł z nami Pan Jezus.

Dziś mija również 12 rocznica tragedii Smoleńskiej. Pamiętamy w tym dniu o 96 ofiarach a w szczególny sposób o Panu Prezydencie Lechu i jego żonie Marii Kaczyńskich. Szczególnie w tym czasie pamięć i modlitwa tamtych wydarzeń jest nam potrzebna.

Zapraszamy też na ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17.30

Do Wielkiego Czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu tylko do godziny 18.00.

Wyrażam wielką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się i uczestniczyli w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego osiedla. To wyraźne świadectwo naszej wiary i miłości do Chrystusa. Szczególnie dziękuję funkcjonariuszom Policji za zabezpieczenie trasy oraz grupom parafialnym, a szczególnie: Chórowi „Tibi Cantamus”, lektorom, Rycerzom Zakonu św. Jana Pawła II, nagrywającym naszą Drogę Krzyżową i kapłanom. Było nas w pewnym momencie około 300 osób. Bogu niech będą dzięki.

We wtorek o 19.00 próba chóru dla wszystkich głosów na chórze.

W tegoroczną Wielką Środę przeżywać będziemy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Tego dnia rano nie będzie Mszy Świętej. O godz. 18.00 sprawować będziemy Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracji tradycyjnie nazywanej „Ciemnicą”. Możliwość adoracji do godziny 22.00. Spowiadać będziemy od 20.00 do 22.00. Jest to także Święto Chrztu Polski.

W Wielki Piątek rano o 8.00 gromadzimy się na Ciemnej Jutrzni, czyli na modlitwie brewiarzowej jako wyraz czuwania z Chrystusem, szukania Go, zgodnie ze starożytną myślą monastyczną, dla której odmawianie oficjum było dla mnicha przede wszystkim szukaniem Boga. Czuwanie z Chrystusem, szukanie Jezusa – wzmocnione jest poprzez fakt, że gromadzimy się przy pustym tabernakulum oraz przy ogołoconym ołtarzu, co jest symbolem opuszczenia Chrystusa przez swoich uczniów. Ale nasze czuwanie, szukanie Boga, jest zarazem oczekiwaniem; oczekujemy już Jego zmartwychwstania.

Po Ciemnej Jutrzni rozpoczniemy całodzienną adoracją w ciemnicy.

W godzinę śmierci Pana Jezusa, czyli o 15.00 zapraszamy do naszej świątyni na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu na znak śmierci Chrystusa nie sprawuje się Eucharystii.

O godzinie 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary zbierane tego dnia w świątyniach na całym świecie przeznaczone są na utrzymanie bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 24.00. Spowiadać będziemy od godziny 20.00 do 22.00. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko 3 posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta).

Wielka Sobota – to dzień czuwania przy Grobie Pańskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. W ramach nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronka o godz. 15.00.

Zapraszamy dzieci na czuwanie w sobotę przy Panu Jezusie w grobie na godzinę 11.00. Przynosimy również skarbonki “Caritas” z rodzinną jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla ubogich i zostawiamy je przy „Ciemnicy”.

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10.00 do 13:00 – co pół godziny w kaplicy oraz o 15.00 po Koronce do Bożego Miłosierdzia i przed wieczorną liturgią o 18.30.

Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godz. 20.00. Prosimy przynieść świece. Liturgia rozpoczyna się przed kaplicą od poświęcenia ognia.

Ze spowiedzi będzie można skorzystać podczas dyżurów spowiedniczych w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godzinach od 16.00 do 18.00 I od 20.00 do 22.00. W Wielką Sobotę od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 22.00. Skorzystajmy z łaski Bożego Miłosierdzia.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6.00 – rezurekcja, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 12.30.

W poniedziałek wielkanocny Msze Święte o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o 12.30.

Za dwa tygodnie – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od 16.00 d0 17.30 oraz w sytuacjach losowych.

Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny w cenie 6 zł, a także do lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego”.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapraszamy motocyklistów na Mszę Świętą z poświęceniem motocykli i błogosławieństwem kierowców, która odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2022 r. o godz. 13.30.