Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

W poniedziałek (31 maja) – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą sprawowane codziennie o 17:30.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. będziemy sprawować o godz. 8:00, 9:30, 11:00 (transmitowana) z procesją eucharystyczną. Procesja do czterech ołtarzy przejdzie ulicami: Kutrzeby, Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Hubalczyków, deptak przy Parku Północnym. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi i baldachimu, a także o udekorowanie obejść i domów na trasie procesji. Ołtarze przy ulicy: Ofiar Katynia, Sucharskiego przy Przedszkolu „Tęcza” oraz przy krzyżu obok kaplicy. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty. Prosimy o zachowanie odstępów podczas procesji pomiędzy osobami aby zachować zasady epidemiczne. Podczas oktawy Bożego Ciała nabożeństwa eucharystyczne z będziemy sprawować codziennie o godz. 18:00

W tym tygodniu przypada pierwszy: piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 7:00 a popołudniu od 16:00 do 19:00. Komunia święta chorych według ustalonego porządku. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyjątkowo o 7:00 z racji pierwszych komunii.

Przez cały czerwiec nie będzie adoracji po Mszy o 18:00 ponieważ będą się odbywać próby do pierwszej komunii.

Kancelaria przez cały czerwiec będzie czynna od wtorku do czwartku w godzinach od 16:00 do 17:00. W soboty kancelaria nie będzie czynna. Sprawy losowe i pilne proszę ustalać telefonicznie na numer parafialny 517100815

W tym tygodniu rozpoczynają się próby do pierwszej komunii świętej. Komunia z 5 czerwca:
gr I kl. 3 B Szkoły Podstawowej 23 (próba: 1 czerwca godz. 19:00)
gr II kl. 3 B Szkoły Podstawowej 23 (próba: 2 czerwca godz. 19:00)
Spowiedź: 4 czerwca od 16:00 do 19:00.

Przy wyjściu z kaplicy jak zawsze do nabycia „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim drogim Parafianom i przybyłym Gościom życzę błogosławionej niedzieli w mocy Boga Trójjedynego.