Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 10.30 oraz 12.30 kolejne grupy dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

Biały Tydzień potrwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Tradycyjnie dzieci pojadą także do Niepokalanowa. 1 grupa, z 10.30 – we wtorek 22 maja a druga, z 12.30 – w środę 23 maja. Wyjazd z placu przy kaplicy o 7.50.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczymy na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza.

26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Tego dnia zapraszamy wszystkie Mamy na nabożeństwo majowe, podczas którego będziemy modlić się w Ich intencji.

Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 10.30 ostatnia grupa dzieci klas III przystąpi do I Komunii św. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.30, natomiast spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 15.30. Prosimy, aby na próbę w poniedziałek dzieci przyszły wraz z rodzicami. Z racji uroczystości komunijnych nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. W następną niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po wszystkich Mszach św. na rzecz Płockiego Hospicjum. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.

Dom Rekolekcyjny „Studnia” w Płocku zaprasza na Fundament Rekolekcji Ignacjańskich, które odbędą się w dniach 10 – 15 czerwca br. Szczegóły i zapisy przez formularz na stronie www.studnia-rekolekcje.pl

Akcja Katolicka w Polsce i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej DP zaprasza na XXIII Ogólnopolską pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 9 czerwca br. Szczegółowy program pielgrzymki i informacje o zapisach znajdują się w gablocie.

25 maja br. o godz. 17.00 w kaplicy cmentarza katolickiego przy ul. Kobylińskiego w Płocku odbędzie się Msza św., a następnie pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Modlitwom będzie przewodniczył bp Mirosław Milewski. Zapraszamy szczególnie Rodziców, a także wszystkich, którzy chcą się pomodlić w intencji tych zmarłych dzieci. W Wydziale ds. Rodzin są do nabycia ulotki „Krok po kroku”, informujące o tym, co zrobić, kiedy rodzice stracą przedwcześnie dziecko.

W dn. 31 sierpnia – 2 września br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz Wydział ds. Rodzin organizują rekolekcje dla małżeństw w Ośrodku Caritas Diecezji Płockiej w Popowie-Letnisku. Poprowadzi je ks. dr Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego i CPP METANOIA. Koszt: 320 zł od pary (wyżywienie, zakwaterowanie, zapewniamy opiekę animatorki nad dziećmi). Zgłoszenia do dn. 30 lipca br., tel. 508-183-997, mail: srkplock@o2.pl. Szczegóły: http://srkplock.pl. Zapraszamy!

Mamy do sprzedaży książkę „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” w cenie 5 zł za egzemplarz.