Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończąca okres wielkanocny. Dziś za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu. Przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego.

W czwartek, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu swoje Święto obchodzą także wszystkie dzieci. Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnej modlitwy. Dzieciom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Anioła Stróża na każdy dzień.

Ostatnie nabożeństwo majowe w środę o godz. 17.30. A w czwartek pierwsze nabożeństwo czerwcowe o 17.30.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W tym tygodniu pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi o godz. 7.00 i od godz. 17.00. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.

Przeżywamy w naszej parafii uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Wczoraj trzy grupy dzieci odnowiły przyrzeczenia a w najbliższą sobotę przystąpią dwie następne na Mszach św. o 10.00, 12.00 i 14.00.

Kancelaria parafialna do 2 czerwca nie będzie czynna w piątki z powodu spowiedzi komunijnych. W soboty będzie czynna od 9.00 do 10.00.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wspólny różaniec i modlitwy Kół Żywego Różańca o godz. 8.00.

W zakrystii można odbierać miesięcznik Różaniec.

Adoracja w poniedziałek od 7.30 do 15.30. We wtorek i środę od 15.00 do 15.30. Po Mszy św. wieczornej adoracja będzie tylko w czwartek w zwyczajnych godzinach. W piątek adoracja od 15.00 do 17.00.

Spowiedź dla rodziców i dzieci przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego w piątek od 16.00 do 18.30.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca. Trasa procesji taka jak w ubiegłym roku. Prosimy o pomoc w dekorowaniu ołtarzy.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na potrzeby budowy kościoła.

W sobotę 10 czerwca będziemy przeżywać Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Rodzina Rodzi Nadzieję”. Festyn rozpocznie się o godzinie 13.00 na terenie zielonym przy kościele. W programie festynu stoiska z watą cukrową, dmuchańcami, prezentacją prawdziwej broni przez członków Stowarzyszenia Strzeleckiego „Wiarus”, warsztaty plastyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy, Festiwal Talentów na który może się zgłosić każdy np.: zaśpiewać piosenkę, zaprezentować układ taneczny lub grę na instrumencie. Będzie również foodtrack, prezentacja wozy strażackiego i policyjnego oraz pieczenie kiełbasek. Można będzie rodzinnie wygrać nagrodę kiedy najszybciej przejdzie się Labirynt pod tytułem „Jezus jest Drogą”. Nagrodą będzie hulajnoga i gry planszowe. Na koniec festynu wystąpi na scenie ze swoim koncertem pod tytułem: „SoulRap” ks. Tomasz Gerek a po ni koncert laureatki „Eurowizji Dzieci 2020” Alicja i Ola Tracz. A o 20.00 modlitwa uwielbienia pod tytułem: „God is Family – Bóg jest Rodziną”.

Za tydzień przed kościołem zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.