Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny. Za udział w śpiewie „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny. To także I niedziela miesiąca dlatego po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

Wczoraj o godz. 19.00 było w naszej kaplicy modlitewne Czuwanie przed dzisiejszą uroczystością. Dziękuję ks. Michałowi wraz z młodzieżą z zespołu muzycznego za przygotowanie i wprowadzenie nas w dzisiejszą Uroczystość.

Przypada dziś także Święto Dziękczynienia, które przeżywamy pod hasłem: „Dziękujemy za chleb”. W całej Polsce jest prowadzona zbiórka ofiar do specjalnych puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zakończyły się uroczystości pierwszokomunijne w naszej Parafii. Bardzo dziękuję Michałowi oraz s. Ewie i paniom Katechetkom: Bernadecie, Jolancie i Katarzynie za przygotowanie dzieci i uroczystości a Rodzicom dzieci za dar ołtarza – trybularz /czyli: kadzielnicę/ wraz z łódką i stojakiem. Bóg zapłać.

Wczoraj rozpoczęły się uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. uczniów klas IV. Bardzo dziękuję ks. Stanisławowi oraz s. Ewie i paniom katechetkom Bernadecie i Katarzynie za przygotowanie dzieci oraz całej uroczystości. W najbliższą sobotę swoją Uroczystość będą przeżywali uczniowie klas V.

Próby liturgiczne dla dzieci klas 5-tych przed uroczystością Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego będą w poniedziałek, wtorek i środę (5,6 i 7 czerwca) o godz. 15.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ na godz. 17.30.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła Bp.

W przyszłą sobotę ministranci oraz dzieci I-komunijne pojadą na Diecezjalną Pielgrzymkę do Czerwińska. Wyjazd byłby o godz. 9.00 z parkingu przed kaplicą a powrót ok. godz. 17.00.

Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas komunii wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym.

W trzecią niedzielę czerwca na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie. Gorąco zachęcamy Jubilatów, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii.

9-letnią Natalię, która przystępowała u nas do I Komunii św., czeka poważna i kosztowna operacja. Rodzice proszą o wsparcie. Jeśli ktoś będzie miał życzenie, to w następną niedzielę może złożyć ofiarę do puszki. Informacja jest także na plakacie w gablocie.

W maju 45 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 7 585,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Słowo zachęty Biskupa Płockiego do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny.

Drodzy Diecezjanie, mieszkańcy Płocka i okolic!
Już po raz szósty dn. 11 czerwca br. ulicami Płocka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia katolickie naszego miasta oraz inne organizacje i władze samorządowe. W tym roku rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12:30 w kościele św. Dominika („na Górkach”), a następnie ul. Kościuszki, pl. Gen. J. Dąbrowskiego, ulicami Warszawską i Mostową oraz Mostem Legionów J. Piłsudskiego przejdziemy do parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
Zapraszam do licznego udziału w tym Marszu całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków, świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów, Kleryków oraz Sióstr Zakonnych naszego miasta. Niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej płockiej parafii! Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu.
Na czas dobrych przygotowań do tego dzieła na rzecz Życia i Rodziny z serca Wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Teatr Trzeciego, który współpracuje z zespołem muzycznym z naszej Parafii, zaprasza na premierę spektaklu pt.: „Cest la vie”, w Domu Rekolekcyjnym Studnia, 10 czerwca o godz. 19.00.