Dzisiejsza uroczystość przypomina nam o tajemnicy obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Trójcy Przenajświętszej, która jest jednością i miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest. O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Niech rozważanie tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego skutkuje jednością i miłością w naszych rodzinach i wspólnotach. Dziś kończy się czas Komunii wielkanocnej.

Na sumie modlimy się w intencji maturzystów z okazji zakończenie przez nich roku szkolnego. Po sumie adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji 1. Niedzieli miesiąca.

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, o 11.00 suma z procesją oraz o 18.00. Z racji na zaistniałą sytuację /zgodnie z zaleceniami Księdza Biskupa/ zmuszeni jesteśmy zrezygnować z procesji ulicami parafii. Tradycyjną procesję zastąpimy procesją wokół kaplicy (trzy procesyjne obejścia kościoła). Przy krzyżu misyjnym proszę przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbędzie się we wnętrzu świątyni. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego), zgromadzimy się na modlitwie w świątyni, ale również na terenie przykościelnym.

Zgodnie z wolą Rodziców jedno dziecko przystąpi do I Komunii św. w sobotę 20 czerwca podczas Mszy św. o godz. 17.00 oraz kilkanaścioro w niedzielę 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Więcej informacji podamy za tydzień. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego, Uroczystości Komunijne będą po wakacjach.

Zapraszamy codziennie na godz. 17.30 na nabożeństwo czerwcowe – ku czci NSPJ.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Boże Ciało, w piątek wspomnienie bł. Męczenników: biskupów Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego oraz ich Towarzyszy a w sobotę św. Antoniego z Padwy. Pamiętajmy o solenizantach.

W maju otrzymałem wiadomość, że za często przypominamy o obowiązku zachowania wymogów sanitarnych w związku z panującą pandemią, że Parafianie już nie mogą tego słuchać. W tym tygodniu otrzymałem wiadomość, że nie przypominamy o konieczności zakładania w kościele maseczek czy przyłbic. Zadbajmy o zdrowie swoje i innych uczestników liturgii, bo jak zapewne wiecie w okolicach Ciechanowa mogło dojść do zakażenia wirusem od zakonnego kaznodziei odpustowego.

W maju 37 rodzin ofiarowało na budowę kościoła i potrzeby parafii 4460,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

13 czerwca – w sobotę – zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie. Intencje na Różaniec można wrzucać do szkatułki na bocznym ołtarzu Matki Bożej.