Dzisiejsza uroczystość kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Trójcy Przenajświętszej, która jest jednością i miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest. O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Niech rozważanie tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego skutkuje jednością i miłością w naszych rodzinach i wspólnotach. Dziś kończy się czas Komunii wielkanocnej.

Dziś jest także 3. Niedziela miesiąca dlatego na sumie modlimy się szczególnie w intencji małżonków, którzy w czerwcu zawierali sakrament małżeństwa.

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, o 11.00 suma z procesją oraz o 18.00. Pójdziemy tradycyjnie ulicami: Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Baczyńskiego i Hubalczyków, i powrót do kaplicy przy parku. Bardzo gorąco proszę o udekorowanie ołtarzy przy ul. Ofiar Katynia, Sucharskiego i Hubalczyków oraz trasę procesji. Obyśmy jak najliczniej uczestniczyli w tym wyjątkowym wyznaniu naszej wiary. Zapraszam strażaków, harcerki, dziewczynki do sypania kwiatkami, dzieci komunijne, ministrantów, chór, zespół, scholę, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian.

We wtorek o godz. 16.30, przy naszej kaplicy, będzie próba sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała dla chętnych dziewczynek. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą środę, 19 czerwca o godz. 18.30, Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na godz. 17.30.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego a w piątek św. Alojzego Gonzagi.

Po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na koncert w ramach 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki w ramach corocznego festiwalu „Canzonada”, podczas którego wystąpi kwintet dęty „Canzona” oraz Pani prof. Izabela Denst-Szydłowska wraz ze swoimi uczniami klasy śpiewu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku. Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor Caritas serdecznie dziękuje – na ręce Parafialnego Zespołu Caritas, z p. Barbarą Ambroziewicz na czele oraz wolontariuszom młodzieżowym z naszej szkoły, wraz z wychowawcą – za wsparcie Hospicjum przy okazji akcji „Pola Nadziei”. Złożyliśmy ponad 1600 zł. Bóg zapłać.

Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa zaprasza na Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry w dniu 22 czerwca – w przeddzień Dnia Ojca, pod hasłem: „Powołani do męskości”. Program znajdziemy w gablocie. Zapraszamy.