Kochani Parafianie i mili Goście

Nasz patron św. Jan Paweł II w uroczystość Narodzenia Pańskiego w 2004 roku powiedział: „Narodziłeś się Jezu tej nocy, nasz Boski Zbawicielu i dla nas wędrowców na drogach czasu, stałeś się pokarmem życia wiecznego. Wspomnij na nas, odwieczny Synu Boży, który przyjąłeś ciało z Maryi Dziewicy! Cała ludzkość, która przechodzi tyle prób i boryka się z trudnościami, potrzebuje Ciebie. Zostań z nami, Chlebie Żywy na zawsze.”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć, aby Jezus rodził się w naszych sercach przynosząc miłość i pokój dla nas, naszych rodzin, Ojczyzny i całego świata a szczególnie dziś na Ukrainie. Niech Zbawiciel udziela nam swego błogosławieństwa z betlejemskiej szopy na nadchodzący Nowy rok 2023.

Święty Janie Pawle II, Apostole pojednania i pokoju, módl się za nami.

Jutro Święto św. Szczepana pierwszego męczennika i jednocześnie drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Msze św. tak jak w niedzielę z wyjątkiem Eucharystii o 20.00.

W środę Święto Św. Młodzianków, zapraszamy szczególnie małe dzieci z rodzicami na dodatkową Mszę św. w ich intencji o godz. 17.00, na koniec będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.

30 grudnia Święto Świętej Rodzin: Jezusa, Maryi i Józefa przeniesione z najbliższej niedzieli na piątek z racji uroczystości Bożej Rodzicielki. O 17.30 różaniec w intencji małżeństw, rodzin, dzieci, młodzieży i osób starszych.

W czwartek 31 grudnia o godzinie 18.00 Msza Święta dziękczynno-przebłagalna z miniony rok i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W czasie Eucharystii podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

Kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna. W sytuacjach losowych proszę dzwonić na numer telefonu zaufania – 517 100 815.

W najbliższą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona skrzynka na pomoc świąteczną dla potrzebujących z Ukrainy. Można nadal składać produkty spożywcze o przedłużonym terminie ważności.

Plan Kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii.

W tym tygodniu 29 grudnia czyli w czwartek o 16.00, dwóch księży uda się na kolędę do ostatniej klatki w bloku przy ul. Baczyńskiego 2. Pragnę również rozwiać wątpliwość co do kolędy na ulicy Sucharskiego 10/1/2/3/4. Numery dotyczą domków a nie bloków 1,2,3,4.

Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.30. Spowiedź 15 min. przed Mszą o 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy o 17.00.

Bardzo dziękuję ks. Dawidowi i pozostałym kapłanom oraz wszystkim pomagającym przy przygotowaniu żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowych na święta. Dziękuję osobom z Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Rycerzy Jana Pawła II, Bractwa Adoracji, lektorów, ministrantów, Laboratorium wiary za zaangażowanie i pomoc.

Natomiast rodzinie Żmijewskich i Koperskich za przygotowanie, zbudowanie i ufundowanie pięknej szopki przed ołtarzem. Prostota żłóbka przypomina nam ubóstwo betlejemskiej szopy i narodziny Króla Wszechświata przychodzącego na świat, aby nas zbawić. Bardzo dziękuję również Panu Krzysztofowi Jarosińskiemu za podarowanie nam pięknych choinek do kościoła. Bóg zapłać. Wyrażam również moją wdzięczność ks. Franciszkowi za pomoc w sprawowaniu sakramentu pokuty. Bardzo dziękuję.

Dla dzieci i nie tylko, w żłóbku niespodzianka na osiołku. Zapraszamy po Eucharystii do adoracji Pana Jezusa w żłóbku i oddania czci Bogu w maleńkim Dziecięciu.