Czcigodni Księża, Kochani Diecezjanie!

Z sercem pełnym wdzięczności za dar Wcielenia, stajemy przed betlejemską stajenką, by oddać pokłon umiłowanemu Synowi Bożemu. Niech nasze serca wypełni radość i pokój w spotkaniu z nieskończoną, wcieloną Miłością. Niech to spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem uczyni nas Jego świadkami wszędzie, dokądkolwiek nas pośle!

Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i obfitości łask w Nowym 2017 Roku!

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem.

Wasz biskup Piotr

Dziś obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bóg, który swoją mocą mógł w jednej chwili zniszczyć grzeszny świat, tak ukochał człowieka, że postanowił posłać swojego Syna by go ratował. I narodził się maleńki Jezus w Betlejem, w ubogiej stajence, bo nie było dla Niego miejsca wśród ludzi. Ta uboga, brudna stajenka jest symbolem naszych serc splamionych grzechem. Ale do takich właśnie Jezus chce przyjść, bo „nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają”. Trzeba tylko to serce otworzyć. Otwórzmy nasze serca przychodzącemu Jezusowi i razem z Nim świętujmy, bo jaki sens ma świętowanie urodzin bez Jubilata, czyli bez Jezusa?

Chcę życzyć, aby nasze serca zawsze były otwarte i gotowe na narodzenie w nich Jezusa, który chce nas tylko obdarowywać. Rodzi się Maleńka Miłość, która chce stać się naszą miłością. Przychodzi do nas Światłość świata, aby rozproszyć wszelkie nasze ciemności – zwłaszcza grzechu. On jest Księciem Pokoju i pragnie nas obdarzyć pokojem, jakiego świat dać nie może. Przyjmijmy Bożą Dziecinę i cieszmy się Jego darami oraz dzielmy się nimi z innymi. Szczęść Boże!

Serdeczne słowa podziękowania kieruję pod adresem Chóru parafialnego wraz z Panem Organistą za wspaniały śpiew przed i w czasie Pasterki oraz Księdzu Michałowi, który wraz z p. Andrzejem i Mateuszem przygotował dekorację kościoła. Bóg zapłać!

Jutro drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego tylko bez Mszy o godz. 20.00. W tym dniu czytamy List Rektora WSD w Płocku a ofiary na tacę przeznaczamy na cele edukacyjne i formacyjne w Diecezji.

W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić święto Jana Apostoła i Ewangelisty a w środę św. Młodzianków Męczenników.

W piątek przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy w modlitwach o naszych rodzicach, zarówno zmarłych jak i żyjących, dziękując za wiarę i wychowanie, które od nich otrzymaliśmy. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkie rodziny.

W sobotę ostatni dzień Roku Pańskiego 2016. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski udzielone nam w tym roku oraz przepraszać za nasze grzechy i zaniedbania.

W przyszłą niedzielę 1 stycznia 2017 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Z Maryją wkraczamy w kolejny rok w naszym życiu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prześladowanych chrześcijanach oraz wszystkich doświadczających okrucieństwa wojny. Po sumie będziemy modlić się o pokój podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Podczas kolędy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast będzie nieczynna.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.