Dziś, w II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do wszystkich ludzi bez wyjątku. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców.

Już po raz ósmy w Płocku, odbędzie się dziś Orszak Trzech Króli. W tym roku rozpocznie się o godz. 11.00 na Starym Rynku w Płocku, skąd ulicami: Bielską i Jachowicza przejdzie do kościoła na Stanisławówce.

Dziś przypada także 22 rocznica święceń biskupich Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Diecezji.

Tradycyjnie jednak, kolędy śpiewamy do 2. Lutego – do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej.

Ksiądz Krzysztof organizuje 11-dniową pielgrzymkę do Włoch w terminie od 23 lipca do 2 sierpnia. Koszt 2200 zł + 250 Euro. Więcej informacji w gablocie bądź u ks. Krzysztofa.

W grudniu 67 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 15 045,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy św. o godz. 17.00 /od poniedziałku do piątku/. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 lub 18.00.

Podczas kolędy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast będzie nieczynna.