Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju.

Rozpoczęliśmy kolejny rok w naszym życiu, Rok Pański 2017. Z tej okazji życzę: Niech Pan błogosławi i strzeże, i niech obdarza swą łaską; obyśmy wzrastali nieustannie w darze Bożego dziecięctwa; oby mieszkał w nas zawsze ten Duch, w którym możemy wołać „Abba, Ojcze”; obyśmy w całym naszym życiu rozpoznawali zwrócone ku nam łaskawe oblicze Ojca i mieli w sobie Jego pokój. Szczęść Boże!

Pamiętajmy w naszych modlitwach o prześladowanych chrześcijanach oraz wszystkich doświadczających okrucieństwa wojny. Prośmy dla nich o dar pokoju. Módlmy się także o pokój i pojednanie w naszej Ojczyźnie.

Dziś I Niedziela miesiąca, a zatem po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy modlić się o pokój i pojednanie w naszej Ojczyźnie i na świecie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Z tej racji w piątek wyjazd do chorych. W sobotę natomiast Msza św. o godz. 8.00 w intencji Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. jak w niedzielę, tylko bez 20.00.

Także w piątek wypada 20 rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Diecezji.

Za tydzień przypada II niedziela po Narodzeniu Chrystusa – Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. To także 2 niedziela miesiąca, a zatem po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Gorąco zachęcamy Jubilatów, którzy w styczniu będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii. Msza w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę – 15 stycznia, na sumie.

Podczas kolędy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 15.00! W soboty natomiast będzie nieczynna.

Przypominamy, że w czasie trwania kolędy nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30 oraz Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.