Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca czas Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 10.30 ostatnia grupa dzieci klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

Biały Tydzień potrwa od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Tradycyjnie dzieci pojadą także do Niepokalanowa, we wtorek 29 maja. Wyjazd z placu przy kaplicy o 7.50.

Z racji Komunii św. dziś na sumie będziemy modlić się w intencji jubilatów, którzy w maju zawierali sakrament małżeństwa.

Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30, a od piątku już na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, o 11.00 suma z procesją oraz o 18.00. Pójdziemy tradycyjnie ulicami: Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Baczyńskiego i Hubalczyków, i powrót do kaplicy przy parku. Bardzo gorąco proszę o udekorowanie ołtarzy przy ul. Ofiar Katynia, Sucharskiego i Hubalczyków oraz trasę procesji. Obyśmy jak najliczniej uczestniczyli w tym wyjątkowym wyznaniu naszej wiary. Zapraszam strażaków, harcerki, dziewczynki do sypania kwiatkami, dzieci komunijne, ministrantów, chór, zespół, scholę, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek zapraszam na godz. 23.00 na wspólną adorację – czuwanie z Panem Jezusem w Ogrójcu; w piątek wyjazd do chorych do południa i spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową; w sobotę Msza św. o godz. 8.00 wynagradzająca NSNMP a po niej Różaniec i medytacja; w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej a w piątek św. Justyna.

Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. Dziś wolontariusze przeprowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po wszystkich Mszach św. na rzecz Płockiego Hospicjum. Za tydzień, natomiast, będziemy zbierać ofiary na rzecz hospicjum Caritas. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, będziemy przeżywać XI Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Jak zwykle ofiary składane do specjalnych puszek będą wsparciem Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum naszego Narodu.

Słowo zachęty Biskupa Płockiego przed VII Marszem dla Życia i Rodziny w Płocku

***

Kochani Diecezjanie!

Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, połączonym z XIII Pieszą Pielgrzymką do relikwii św. Joanny Beretty Molli, patronki małżonków i rodziców. Rozpocznie się on w niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 10.30, przed kościołem parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południowych, skąd wyruszy w kierunku parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. O godz. 12.00 zostanie tam odprawiona pod przewodnictwem biskupa Mirosława Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i życia, a po niej wspólny festyn.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny naszego miasta, kapłanów, kleryków, siostry zakonne, wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz okazania szacunku dla wartości życia w roku naszego Świętego Patrona, Stanisława Kostki, a także w 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Hasłem Marszu są słowa: „Polska Rodziną silna!”. Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!

Wasz Biskup Piotr

***

Dom Rekolekcyjny „Studnia” w Płocku zaprasza na Fundament Rekolekcji Ignacjańskich, które odbędą się w dniach 10 – 15 czerwca br. Szczegóły na plakacie.

Akcja Katolicka zaprasza na XXIII Ogólnopolską pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 9 czerwca br. Szczegółowy program pielgrzymki i informacje o zapisach znajdują się w gablocie.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprasza do podjęcia studiów teologicznych ze specjalności mariologia albo odbycia kursu „Studium Mariologii”. Szczegóły przeczytamy na plakacie.

Mamy do sprzedaży książkę „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” w cenie 5 zł za egzemplarz.