Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno – przez papieża Piusa XII w dniu 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej. Dziś również błogosławimy “wianki” kwiaty, zioła.

Wczoraj dotarła na Jasną Górę pielgrzymka piesza z naszej diecezji. Natomiast podczas środowej audiencji generalnej powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków: „Niech Ta, którą czcicie jako Królową Polski, przyjmie wasz trud i wasze modlitwy, i z matczyną miłością niech strzeże was, waszych rodzin, Kościoła i całego narodu”.

Można zapisywać się do Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia do Pani Mileny. Numer telefonu wywieszony w gablocie. Spotkanie Bractwa odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 18.45 w naszej kaplicy.

W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego proponujemy pielgrzymkę dziękczynną do Zuzeli miejsca urodzin, chrztu i szkoły podstawowej do której uczęszczał kard. Stefan Wyszyński w dniu 18 września. Zapisy i informacje u Pani Bożeny. Numer telefonu wywieszony w gablocie.

Dziś kolejna rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej która jest okazją do wyrażenia wdzięczności Wojsku Polskiemu za służbę i pracę. Zachęca nas ona do pogłębionej refleksji nad rolą i znaczeniem Wojska Polskiego w historii naszego narodu. Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą wdzięczności, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne.

Naprawione zostały schody do kaplicy od strony nowego kościoła oraz schody przy kancelarii.

Dziś trzecia niedziela miesiąca i jak zawsze taca przeznaczona jest na budowę kościoła.

Przy wyjściu z kaplicy jak zawsze do nabycia „Gość Niedzielny” Zachęcamy do lektury.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.