Dziś V Niedziela Wielkanocna oraz Dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

We wtorek rozpoczniemy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, którą tradycyjnie uczcimy uczestnicząc w nabożeństwach majowych o godz. 17.30.

W czwartek, z racji uroczystości NMP Królowej Polski, zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 – w intencji naszej Ojczyzny i 18.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy także polecać opiece Matki Bożej Czcigodnych Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 25 czy 50-lecie małżeństwa.4.     W tym dniu przypada również kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Ognisko Patriotyczne, by wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne. Zachęcamy także do wywieszenia flag w naszych domach /2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej/.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek przed południem wyjazd do chorych, od godz. 16.30 spowiedź, a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. pierwszo sobotnia, natomiast w niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

W tym tygodniu w środę przypada uroczystość św. Zygmunta, Króla i Męczennika, Głównego Patrona Miasta, w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski a w piątek wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków.

W związku z Komuniami dzieci klas III proszę o zgłoszenie się do zakrystii kogoś z rodziny, która zamówiła Mszę św. na 13 maja na godz. 11.00 za śp. Stanisławę i Józefa Chrząszczewskich.

W sobotę 5 maja odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Bartnickiej w Świętym Miejscu k. Przasnysza. Szczegółowy program uroczystości znajdziemy w gablocie.